وزیر دارایی توسط رویترز، روسیه قانون بودجه جدیدی را تعیین می کند، ممکن است مداخلات FX را در سال جاری از سر بگیرد

نوسانات بازار آن را مجبور به لغو حراج هفتگی از آن زمان کرده است.

وزارت دارایی روسیه از زمان اعزام هزاران نیرو به اوکراین در 24 فوریه، تنها یک مزایده موفقیت آمیز اوراق خزانه OFZ برگزار کرده است.

به علاوه، به دولت این حق داده می شود که تا 1 تریلیون روبل وام اضافی برای جایگزینی استفاده از منابع مالی NWF در شرایط مطلوب بازار انجام دهد. این در مجموع 3.5 تریلیون روبل است.

نویسنده: دریا کورسونسکایا

سیلوانوف همچنین بازگشت به بازار ارز در سال جاری با مداخلات ارزی را رد نکرد. بانک مرکزی این گونه مداخلات را در اوایل سال جاری متوقف کرد زیرا تحریم ها ذخایر دولتی روسیه را هدف قرار دادند.

“اگر به ارز خارجی، پس طبیعتا فقط در یک ارز دوستانه، هیچ جایگزین دیگری وجود ندارد. در کدام ارز خارجی؟ بدیهی است که در حال حاضر یوان است.”

سیلوانوف گفت: “برای ما مهم است که بودجه بشکه ای بی انتها نباشد که بتوان در آن تصمیم گیری در مورد هزینه کرد.” ما باید در حد توان خود زندگی کنیم. ما این وسایل را به عنوان 8 تریلیون روبل درآمد پایه نفت و گاز طی سه سال تعریف کرده ایم.

سیلوانوف، که وزارت او اوایل روز چهارشنبه برنامه‌های هزینه‌ای از صندوق ثروت ملی خود (NWF) را منتشر کرد، گفت که استقراض داخلی تا حدود 43 میلیارد دلار در سال آینده افزایش می‌یابد و همچنین امکان استقراض اضافی برای کاهش هزینه‌های NWF وجود دارد.

سیلوانوف افزود: این به بانک مرکزی بستگی دارد که تصمیم بگیرد آیا وارد بازار شود یا نه و آیا همه خریدها را به یوان انجام دهد یا مقداری را به روبل بگذارد.

بخوانید:  تقویم اقتصادی در آسیا، چهارشنبه، 1 فوریه 2023. یکی دیگر از گزارش‌های مشاغل PMI و NZ چین

مداخلات FX

(1 دلار = 58.2930 روبل)


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/russia-sets-new-budget-rule-may-resume-fx-interventions-this-year-finance-minister-2900990


© رویترز. نمای کلی ساختمان‌های مسکونی را در مقابل مرکز تجاری بین‌المللی مسکو، که به نام «شهر مسکوا» نیز شناخته می‌شود، در مسکو، روسیه، 22 مه 2017 نشان می‌دهد. رویترز/ سرگئی کارپوخین

سیلوانوف گفت: “ما در حال برنامه ریزی برای حجم زیادی در بازار استقراض هستیم – 2.5 تریلیون روبل (43 میلیارد دلار) در سال آینده به صورت ناخالص.”

سیلوانوف گفت که هرگونه خرید FX انجام شده در سال جاری بر اساس قانون بودجه جاری و قیمت قطع آن 44.2 دلار در هر بشکه خواهد بود.

روسیه آن دسته از کشورهایی را که تحریم هایی را علیه خود اعمال کرده اند، «غیر دوستانه» می داند.

مسکو (رویترز) – آنتون سیلوانوف، وزیر دارایی روسیه گفت: روسیه قیمت قطعی جدید برای قانون بودجه خود را که درآمدهای نفتی مازاد را به صندوق ثروت خود منحرف می کند، 62 تا 63 دلار در هر بشکه تخمین می زند و ممکن است خرید ارز خارجی را از ابتدای سال جاری میلادی از سر بگیرد. چهار شنبه.

سیلوانوف گفت: «ما می‌توانیم به روبل نیز پس‌انداز کنیم، اما در این صورت تأثیری بر نسبت‌های نرخ ارز نخواهد داشت. ما البته به عنوان صادرکننده نمی خواهیم نرخ ارز قوی داشته باشیم، اما نوسانات شدید هم نمی خواهیم.»

سیلوانوف گفت که این قیمت با کاهش قیمت 62 تا 63 دلار در هر بشکه مطابقت دارد. هر چیزی بالاتر از آن باید به NWF ارسال شود.

این قانون که برای پر کردن ذخایر دولتی از طریق خرید ارز خارجی در زمان بالا بودن قیمت نفت طراحی شده بود، در بحبوحه تحریم‌های شدید غرب که پس از آغاز عملیات نظامی ویژه مسکو در اوکراین در 24 فوریه توسط مسکو اعمال شد، به طور کامل به حالت تعلیق درآمد.

بخوانید:  مدیر اجرایی بازار در بانک انگلستان در اواخر روز جمعه در مورد مداخله صحبت می کند