وجوه نسبت به مس نزولی است، اما این فلز مورد استفاده برای انتقال انرژی است

اگر چین شروع به تحریک اقتصاد خود کند، چیزی که می تواند توپ را به خود جلب کند. شاخص CPI امروز چین تنها 0.2% سالانه بود، بنابراین فرصت های زیادی برای کنترل اقتصاد وجود دارد، اگرچه مقامات هنوز در تلاش هستند تا بازار املاک را کاهش دهند.

او خاطرنشان می کند که قیمت ها در سال جاری به دلیل نگرانی های کوتاه مدت رکود، به ویژه با ناامیدکننده بودن تقاضای چین، کاهش یافته است. که منجر به CTA شده است گرفتن یک پوزیشن خالص خالص در مس برای اولین بار در سه سال.

در اینجا آخرین تفسیر CIBC است:

ما همچنان بر انعطاف‌پذیری تقاضای جهانی پیش از محیط‌های رکودی پیش‌بینی‌شده در سطح جهانی و همچنین پویایی عرضه سیال تمرکز می‌کنیم. ما انتظار داریم که قیمت ها در سطوح پایین تر توسط عوامل بنیادی در کوتاه مدت حمایت شوند، زیرا ما پیش بینی می کنیم برخی از کاهش تقاضا ناشی از اثرات رکود، همراه با پیش بینی های مستقل مبنی بر اینکه سال 2023 با مازاد عرضه خفیف به پایان خواهد رسید.


منبع: https://www.forexlive.com/news/funds-are-bearish-on-copper-but-its-the-go-to-metal-for-the-energy-transition-20230609/

همانطور که سیتی آن را می بیند، این نزولی ناگزیر با جریان های کاغذی عظیم در آینده به صعودی تبدیل می شود.

در سه هفته گذشته مقداری حرکت صعودی در مس وجود داشته است، پس از رسیدن به پایین ترین سطح در 24 می، 7 درصد افزایش یافته است.

مکس لیتون، مدیر عامل سیتی برای کالاها در بلومبرگ معرفی شده است داستان امروز در موج آتی تقاضای مس. قیمت مس LME امروز در 8300 دلار است و او می بیند که قیمت مس به راحتی به 12000-15000 دلار در سال 2025 افزایش می یابد زیرا عرضه ثابت با موج تقاضای برق روبه رو می شود.

بخوانید:  125.85/124.00 می تواند منطقه پشتیبانی مهم بعدی باشد - SocGen

برخی از مطالبی که ایشان فرمودند:

  • «اگر می‌خواهید یک تجارت کربن‌زدایی در کالاها انجام دهید، تنها کالای واقعاً مایع مس است و مایع‌ترین آن در یک مایل کشور است».
  • ویژگی‌های منحصربه‌فرد مس به این معنی است که می‌تواند مسابقات گاو نر نفت را در سال 2008 شبیه بازی کودکانه کند.