هارکر فدرال رزرو می گوید FOMC باید حداقل از افزایش نرخ بهره در ژوئن توسط بلومبرگ صرفنظر کند

هارکر، که امسال به سیاست‌گذاری رأی می‌دهد، گفت که تورم هنوز «بسیار بالاتر از» هدف 2 درصدی فدرال رزرو است. داده‌های وزارت بازرگانی هفته گذشته نشان داد، اگرچه از اوج 7 درصدی که در سال گذشته به آن رسیده بود، کاهش یافته است، اما سنج ترجیحی فدرال رزرو برای تغییرات قیمت در آوریل افزایش یافت و از 4.2 درصد به 4.4 درصد رسید.

جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، در مقاله‌ای در روز پنجشنبه گفت که او معتقد است نرخ‌های بهره در پایین‌ترین حدی هستند که احتمالاً به اندازه کافی محدودکننده برای کاهش تورم است.

فدرال رزرو در 14 ماه گذشته در تلاش برای کاهش تورم، نرخ بهره را 5 درصد افزایش داده است. کلیپ سریع این سخت‌گیری، سیاست‌گذاران را برانگیخت که بگویند ممکن است در نشست 13 تا 14 ژوئن خود مکث کنند تا به اقتصاد فرصت دهند تا افزایش نرخ‌ها را درک کند.

او گفت که سیاست پولی امروز در وضعیت بهتری نسبت به یک سال گذشته است، اما “هوشیاری مستمر لازم است” زیرا کاهش تورم تضمین نشده است.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/feds-harker-says-fomc-should-at-least-skip-june-rate-hike-3096530

او گفت که بازار کار عملاً در اشتغال کامل است، اما شرایط سخت‌تر اعتبار، به‌ویژه پس از سقوط چهار بانک در بهار امسال، ممکن است استخدام را کندتر کند.

هارکر تاکید کرد که چشم انداز اقتصادی نامشخص است و او داده های دریافتی را ارزیابی خواهد کرد تا مشخص کند که آیا به تشدید بیشتر نیاز است یا خیر.

او گفت: «من فکر می‌کنم باید مکث کنیم، زیرا مکث می‌گوید که برای مدتی نگه می‌داریم – و ممکن است». ما حداقل باید از این جلسه از نظر افزایش چشم پوشی کنیم. می‌توانیم اجازه دهیم برخی از این چیزها خود به خود حل شوند، حداقل تا جایی که می‌توانند، قبل از اینکه به افزایش دیگری فکر کنیم.»

بخوانید:  جدایی در فوریه اکنون ممکن به نظر می رسد - BBVA


بلومبرگ را &کپی کنید. پاتریک هارکر، رئیس و مدیر اجرایی بانک فدرال رزرو فیلادلفیا،

هارکر روز پنجشنبه در جریان یک رویداد مجازی با انجمن ملی آمریکا گفت: «من معتقدم که به نقطه‌ای نزدیک شده‌ایم که بتوانیم نرخ‌ها را ثابت نگه داریم و به سیاست پولی اجازه دهیم کار خود را برای بازگرداندن به موقع تورم به هدف انجام دهد. اقتصاد بازرگانی.

هارکر گفت: “کاهش تورم در حال انجام است، اما این کار را با سرعت ناامیدکننده ای کند انجام می دهد.”

برخی از اعضای تندروتر بانک مرکزی گفته اند ممکن است برای کاهش کامل قیمت ها، افزایش بیشتری در جلسات آینده لازم باشد.

(بلومبرگ) — پاتریک هارکر، رئیس بانک فدرال رزرو فیلادلفیا گفت که بانک مرکزی ایالات متحده به نقطه ای نزدیک شده است که می تواند افزایش نرخ بهره را متوقف کند و در تلاش برای کاهش بیشتر تورم، آن را ثابت نگه دارد.

رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا اظهارات روز قبل خود را تکرار کرد که از افزایش نرخ بهره در نشست ژوئن حمایت نمی کند، حتی اگر مقامات مجبور شوند دوباره در جلسات بعدی آن را افزایش دهند.