نظرسنجی رویترز توسط رویترز: دلار کانادا در اواخر سال 2023 با چشم انداز مطلوب تر جهانی افزایش می یابد

جی ژائو گفت: «چین یکی از محرک‌های بنیادی بزرگ برای افزایش خوش‌بینی است… با بازگشت این تقاضا، از اقتصاد جهانی حمایت می‌کند و می‌تواند تقویتی برای ارزهای طرفدار چرخه باشد». موری، تحلیلگر بازار در Monex Canada Inc.

پس از آن انتظار می رفت که لونی در یک سال به 1.30 افزایش یابد، افزایشی کمی بیش از 3٪، اما بدون تغییر نسبت به پیش بینی نظرسنجی ژانویه.

Loonie تمایل دارد همبستگی مثبت قوی با بازارهای سهام داشته باشد.

بانک مرکزی کانادا در ماه گذشته به اولین بانک مرکزی بزرگ تبدیل شد که کمپین انقباضی خود را متوقف کرد و گفت که ارزیابی میزان تاثیر افزایش نرخ برای کاهش تورم به زمان نیاز دارد.

فدرال رزرو ایالات متحده، بانک مرکزی اروپا و بانک انگلستان نیز مقدمات توقف را فراهم کرده‌اند، هرچند که افزایش نرخ‌ها انجام نشده است.

Mazen Issa، استراتژیست ارشد FX در TD Securities در نیویورک، گفت: سهام احتمالاً اواخر امسال از چشم انداز “یک پویایی تورمی نهایی” سود خواهند برد.

این همچنین باید به حمایت از ارزهای غیر دلاری کمک کند، بنابراین هر چیزی مانند دلار کانادا.”

تورنتو (رویترز) – بر اساس نظرسنجی رویترز که روز چهارشنبه منتشر شد، دلار کانادا در اواخر امسال افزایش می‌یابد زیرا چشم‌انداز اقتصاد جهانی برای ارزهای مرتبط با کالاها مطلوب‌تر می‌شود و سرمایه‌گذاران شرط می‌بندند بانک‌های مرکزی نرخ بهره را در سال 2024 کاهش دهند.

بازگشایی سریع اقتصاد شماره 2 جهان احتمالاً تقاضا برای کالاهایی را که به وفور توسط کانادا تولید می شود، افزایش می دهد و به طور بالقوه به جلوگیری از رکود اقتصادی کمک می کند تا زمانی که باعث افزایش تورم و افزایش بیشتر نرخ بهره نشود.

بخوانید:  دولت BOJ کورودا: BOJ باید سیاست فوق العاده آسان را حفظ کند

نوشته فرگال اسمیت

(برای سایر داستان های نظرسنجی ارز خارجی رویترز در فوریه:)


منبع: https://www.investing.com/news/economy/canadian-dollar-to-rise-later-in-2023-on-more-favorable-global-outlook-reuters-poll-2998399

با این حال، طبق پیش‌بینی تحلیلگران ارزی، در سه ماه آینده، قیمت 1.34 به ازای هر دلار آمریکا یا 74.63 سنت آمریکا تغییر چندانی نخواهد داشت، اگرچه این رقم کمی قوی‌تر از پیش‌بینی ژانویه 1.35 بود.

ژائو موری گفت: «بانک‌های مرکزی شروع به توقف کرده‌اند و من فکر می‌کنم که این امر محیط حمایتی بیشتری را برای ارزهای چرخه‌ای مانند لونی ایجاد می‌کند، به خصوص در نیمه دوم سال».

بر اساس نظرسنجی ماهانه گسترده تر ارز خارجی رویترز، انتظار می رود سایر ارزهای مرتبط با کالا مانند دلار استرالیا و ارزهای بازارهای نوظهور نیز از بازگشایی چین سود ببرند.

با نزدیک شدن به پایان انقباض، بازارهای پول شرط می‌بندند که فدرال‌رزرو و بانک مرکزی آمریکا تا پایان سال به کاهش نرخ بهره روی آورند و سپس در سال 2024 با قدرت بیشتری کاهش دهند.


© رویترز. عکس فایل: یک سکه دلار کانادا، که معمولا به عنوان “Loonie” شناخته می شود، در این تصویر تصویری که در 23 ژانویه 2015 در تورنتو گرفته شده است، نشان داده شده است. رویترز/مارک بلینچ