نظرسنجی بلومبرگ نشان می دهد که فشار تورم چین با رکود اقتصاد بدتر می شود
(بلومبرگ) — بر اساس گزارش China Beige Book International، فشار تورم در چین در سه ماهه چهارم با رکود اقتصاد بدتر شد و رشد قیمت احتمالاً کاهش خواهد یافت، حتی زمانی که اقتصاد اواخر سال جاری به حالت اولیه بازگردد.

CBBI در گزارشی سه شنبه اعلام کرد که شرکت ها ضعیف ترین رشد دستمزدها و هزینه های ورودی را در سه ماه پایانی سال 2022 از اواسط سال 2020 ثبت کردند. رشد قیمت فروش نیز به بدترین سطح از اواخر سال 2020 کاهش یافت.

این گزارش بر اساس نظرسنجی‌هایی است که CBBI، ارائه‌دهنده داده‌های مستقل اقتصادی، با ۴۳۵۴ کسب‌وکار در طول دوره انجام داده است.

در این بیانیه آمده است: «کاهش تورم کوتاه‌مدت در حال حاضر وجود دارد، با کاهش رشد قیمت فروش. ضربه کووید به خرده فروشی می تواند این موضوع را در سه ماهه اول کاهش دهد.

داده‌های رسمی نشان داد، تورم مصرف‌کننده در نوامبر از 2.1 درصد در ماه قبل به 1.6 درصد کاهش یافت زیرا اختلالات کووید باعث سرکوب تقاضا شد. اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی بلومبرگ انتظار دارند که تورم تمام سال در سال جاری در سطح 2.3 درصد باقی بماند، حتی با افزایش رشد اقتصادی.

CBBI در این گزارش گفت که تورم احتمالاً پس از سه ماهه اول باز خواهد گشت، اما “تا حد زیادی نشان دهنده جبران زمین های از دست رفته قبل از محو شدن است”.

هر گونه افزایش پایدار و قابل توجه قیمت ها مستلزم کاهش طولانی مدت سیاست است، در حالی که چین همچنان با فشارهای کاهش تورم طولانی مدت ناشی از چالش های جمعیتی مواجه است.

© 2023 بلومبرگ LP


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/china-deflation-pressure-worsens-as-economy-slumps-survey-shows-2976700