نشانه‌هایی از دلارزدایی ظاهر می‌شود، اما دلار بالاترین ارز را دارد: JPMorgan از رویترز

میرا چاندان و اکتاویا پوپسکو، استراتژیست‌ها در بانک وال استریت نوشتند: «با کنار هم قرار دادن معیارهای مختلف، مصرف کلی دلار در محدوده تاریخی خود با دلار در بالای بسته باقی می‌ماند، اما استفاده در زیر پوشش دوشاخه است».

سهم دلار از حجم ارزهای مبادله شده تنها از رکوردهای 88 درصدی برخوردار نیست در حالی که سهم یورو در دهه گذشته 8 درصد کاهش یافته و به 31 درصد رسیده است. در همین حال، سهم این کشور به رکورد 7 درصد رسیده است.

لندن (رویترز) – استراتژیست های ارزی JPMorgan (NYSE:) در یادداشتی در روز دوشنبه گفتند که در حال حاضر نشانه هایی از دلارزدایی در حال ظهور است، اما دلار باید “جای پای بزرگ” خود را برای آینده قابل پیش بینی حفظ کند.


© رویترز. عکس فایل: اسکناس های دلار آمریکا در این تصویر دیده می شود که در 10 مارس 2023 گرفته شده است. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration//عکس فایل

استراتژیست ها می گویند: «دلارزدایی در ذخایر FX مشهود است، جایی که سهم (دلار) با کاهش سهم در صادرات به یک رکورد کاهش یافته است، اما همچنان در کالاها در حال ظهور است.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/signs-of-dedollarisation-emerge-but-dollar-top-currency-jpmorgan-3097827