نخست وزیر جدید و صدراعظم بریتانیا که آتش مالی به پوند انگلیس می زند، افزایش ۱۰۰ واحدی نرخ بهره بانکی را در نوامبر به خطر می اندازد.

به‌روزرسانی BP، در همان ساعات اولیه با پیگیری کامل مناقصه از جمعه، اقدامی انجام شد:


منبع: https://forexlive.com/centralbank/new-uk-pm-chancellor-setting-fiscal-fire-to-gbp-risks-a-100bp-boe-november-rate-hike-20220925/

در عین حال، تصمیم بانک مرکزی آمریکا برای افزایش نرخ‌ها به‌جای 75 واحد در ثانیه مانند بانک مرکزی اروپا و فدرال‌رزرو، در هفته گذشته، تنها 50 واحد در ثانیه است.

  • ما انتظار داریم که این نگرانی‌ها در مورد مناسب بودن سیاست‌های مالی و پولی در کوتاه‌مدت باقی بماند و به شدت بر پوند انگلیس تأثیر بگذارد. علاوه بر این، فروش مجدد در بازارهای جهانی سهام و سخت‌تر شدن شرایط مالی جهانی، تامین مالی کسری حساب جاری بریتانیا را چالش‌برانگیزتر می‌کند و فشار نزولی بر پوند را تقویت می‌کند.

با نزدیک شدن به سطوح پایین تر تاریخ 1.0520 در سال 1985، پوند پوند نزولی باقی می ماند.

  • مطمئناً هیچ «احساس خوشحالی» در این بخشش مالی وجود ندارد و به نظر می‌رسد که سطح عدم قطعیت‌هایی را که قبلاً بسیار بالا بود، افزایش داده است.

هذل در تیتر مال من است، در حالی که موارد زیر از MUFG کمی محدودتر است:-D.

ما اکنون انتظار داریم که BoE در 3 نوامبر 75bps افزایش یابد. حرکت 100bp را نمی توان رد کرد.

  • بازار OIS با نرخ بانکی 4.00% تا پایان سال قیمت گذاری شده است. ما فکر نمی کنیم کاملاً به آنجا برسیم، اما واضح است که نرخ های کوتاه مدت به کجا می روند. خطر اصلی در اینجا به زمان بندی این محرک مالی عظیم در کنار فقدان پاسخگویی مربوط می شود.
بخوانید:  گاو نر با مقاومت مواجه می شود، مقاومت خط روند چشم را تحمل می کند