نایرا نیجریه پس از حراج FX توسط رویترز به پایین ترین سطح خود در بازار رسمی رسید

بعداً بهبود یافت و با قیمت 461 دلار معامله شد.

بانک مرکزی روز جمعه یک حراج خرده فروشی هر دو هفته یکبار برای افراد یا مشاغلی که برای تسویه تعهدات تجاری خارج از کشور به دلار نیاز دارند، برگزار کرد. نتیجه فروش این جمعه انتظار می رود.

این کشور نرخ ها را برای مدیریت تقاضا در برابر سطح ذخایر خارجی خود تعدیل می کند.

بانک مرکزی نیجریه در حال مبارزه برای مدیریت نقدینگی در بازار بین بانکی و در عین حال مداخله در بازار ارز برای تقویت ارز است.

ابوجا (رویترز) – در حالی که معامله گران منتظر نتیجه حراج ارزهای ارزی بانک مرکزی در روز جمعه هستند، داده های Refinitiv نشان داد که نایرا نیجریه به پایین ترین سطح خود یعنی 465 در هر دلار در بازار رسمی روز دوشنبه سقوط کرد.

یکی از تاجران با اشاره به افزایش نرخ بهره گفت: «در این سه ماهه، (بانک مرکزی) ممکن است مایل باشد سطوحی را که بخواهد در بازار مداخله کند، افزایش دهد.


© رویترز. عکس فایل: زمانی که بانک مرکزی نیجریه اسکناس‌ها را از طریق بانک‌های ابوجا، نیجریه، در 15 دسامبر 2022 در اختیار عموم قرار می‌دهد، شخصی اسکناس 1000 نایرا جدیدی در دست دارد. رویترز/افولابی سوتوند

نایرا که در بازار رسمی در محدوده‌ای معامله می‌شود، به دلیل کمبود دلار، همراه با تعدیل‌های بانک مرکزی برای مدیریت تقاضای عقب‌افتاده ارز، به پایین‌ترین حد خود رسیده است.

در حالی که معامله گران انتظار دارند پیشنهاد دهندگان ناموفق در حراج روز جمعه تقاضای خود را به منابع غیررسمی هدایت کنند، ارزش نایرا در برابر دلار در بازار سیاه به 750 کاهش یافت.

بخوانید:  دلار پس از داده‌های اقتصادی ضعیف آمریکا سقوط کرد. کاهش تاثیر کاهش تولید اوپک پلاس توسط رویترز

رئیس جمهور منتخب نیجریه، بولا تینوبو و دولت او – که قرار است در ماه مه سوگند یاد کنند – با تورم فزاینده و یک ارز بی ثبات روبرو خواهند شد که بزرگترین اقتصاد آفریقا را در تلاش برای بهبودی از همه گیری کووید-19 با مشکل مواجه کرده است.


منبع: https://www.investing.com/news/economy/nigerias-naira-hits-record-low-on-official-market-after-fx-auction-3047606

نوشته چیجیوکه اوهوچا