می تواند در موقعیتی باشد که تا اواسط تا اواخر تابستان مکث کند


اشتراک گذاری:

با توجه به شانس سیاست پولی، بوستیک استدلال کرد که اصلاحات آهسته و پیوسته باید خطر نتایج “سخت” را کاهش دهد. او گفت که مناسب است محتاط باشیم تا فدرال رزرو به اندازه کافی برای کنترل تورم انجام دهد و بیش از آنچه لازم است انجام ندهد.

واکنش بازار

به گفته وی، اکنون خطرات تقریباً متعادل شده است. وی افزود که بحثی در فدرال رزرو در مورد اینکه چقدر تاثیر تنگاتنگ فعلی در اقتصاد دارد در جریان است. با وجود «کاهش بخشی» تورم، فدرال رزرو باید در کنترل تورم مصمم بماند. هنوز راه طولانی برای رفتن وجود دارد”.

رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا، روز پنجشنبه گفت که بانک مرکزی ممکن است در موقعیتی باشد که چرخه انقباض فعلی را تا اواسط تا اواخر تابستان متوقف کند. او از افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره در ماه مارس حمایت می‌کند، اما هشدار داد که آنها در حال «نظارت» داده‌های دریافتی هستند که نشان‌دهنده تورم بالا و بازار کار قوی است. اگر داده ها قوی تر شوند، او چشم انداز نرخ را تنظیم می کند.

بوستیک اشاره کرد که کسب و کارها می گویند انتظار کاهش سرعت افزایش دستمزدها را دارند اما همچنان قصد دارند کارگران بیشتری را استخدام کنند.

پس از اظهارات Bostic، سهام در ایالات متحده افزایش یافت و دلار آمریکا به میزان متوسطی کاهش یافت. داوجونز 0.85 درصد رشد کرد و نزدک 0.32 درصد رشد کرد. DXY از بالاترین حد خود خارج شده است و در حوالی 105.00 شناور است و افزایش روزانه حدود 0.55% را تثبیت می کند.

بخوانید:  دلار در بازارهای محتاط با ترس افزایش می یابد


منبع: https://www.fxstreet.com/news/feds-bostic-could-be-in-position-to-pause-by-mid-to-late-summer-202303021904