مورگان استنلی: نتیجه انتخابات میان دوره ای یک نتیجه دوستانه برای بازارهای اوراق قرضه است

«ممکن است چند روز، شاید هفته ها طول بکشد تا مشخص شود کدام حزب سنا را کنترل خواهد کرد. اما دانستن اینکه کدام حزب سنا را کنترل می‌کند، در صورتی که جمهوری‌خواهان اکثریت مجلس نمایندگان را به دست آورند، اهمیت چندانی ندارد، همانطور که به نظر می‌رسد تا این زمان ضبط شده است. به این دلیل که جمهوری خواهان کنترل حداقل یک اتاق کنگره برای ایجاد یک دولت متفرقه کافی است، به این معنی که حزبی که کاخ سفید را کنترل می کند کنترل کنگره را نیز در دست ندارد و بنابراین نمی تواند به طور یکجانبه مسیر قانونی خود را انتخاب کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/result-of-mid-term-elections-is-a-friendly-outcome-for-bonds-markets-morgan-stanley-202211111545

استراتژیست‌های مورگان استنلی گزارش می‌دهند که تقریباً دو روز کامل از انتخابات میان‌دوره‌ای در ایالات متحده می‌گذرد و در حالی که ما هنوز از نتیجه آن اطلاعی نداریم، ممکن است بازارها برای پیش‌بینی تأثیر آن به اندازه کافی بدانند.

جمهوری خواهان که حداقل یک اتاق کنگره را کنترل می کنند برای ایجاد یک دولت متفرقه کافی است

برای بازارهای اوراق قرضه، این یک نتیجه بیشتر دوستانه است. این سناریویی را که می‌توانست به سیاست‌های مالی کنگره منجر شود که در برابر اهداف تورمی فدرال رزرو کاهش می‌دهد، از روی میز حذف می‌کند. این نتیجه ممکن است نشان دهد که تورم کمتر از آنچه قبلاً تصور می شد یک نگرانی سیاسی و انتخاباتی بود و از طریق اکثریت گسترده تر سنا، به دموکرات ها فضای بیشتری برای قانون گذاری داده بود.

بخوانید:  بسته خبری فارکس لایو اروپا FX: دلار اندکی کاهش یافته است، کریسمس در انتظار است