منبع داخلی WSJ فدرال رزرو می گوید کمیته بازار آزاد آن (FOMC) در حال آماده سازی یک افزایش 25 واحدی نرخ بهره در هفته آینده است.


یک قطعه آخر هفته از نیک تیمیراوس در وال استریت ژورنال. می‌گوید مقامات فدرال رزرو در حال آماده شدن برای کاهش نرخ بهره از 50 واحد در دسامبر به 25 واحد در این زمان هستند (جلسه 31 ژانویه / 1 فوریه است). و این بحث بیشتر در کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) بر این خواهد بود که چه زمانی باید افزایش نرخ‌ها را پیش‌بینی کرد.

  • آنها می توانند از 31 ژانویه تا فوریه شروع به بحث کنند. 1 جمع‌آوری می‌کند که قبل از توقف افزایش نرخ‌ها در بهار امسال باید شاهد کاهش تقاضای نیروی کار، هزینه‌ها و تورم بیشتری باشیم.
  • در اظهارات و مصاحبه‌های عمومی اخیر، مقامات فدرال رزرو گفته‌اند که کاهش سرعت افزایش نرخ‌ها تا یک چهارم درصد سنتی‌تر، زمان بیشتری را برای ارزیابی تأثیر افزایش‌ها تا زمانی که تعیین کنند کجا متوقف شوند، به آنها می‌دهد.

    وال استریت ژورنال دروازه‌ای است، اگر می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید، در اینجا پیوندی برای اطلاعات بیشتر وجود دارد. اما موارد فوق، اصل موضوع است.

  • فدرال رزرو در ماه فوریه روندی را برای افزایش ملایم‌تر نرخ بهره تعیین می‌کند

تیمیراوس به‌عنوان پس‌زمینه ICYMI، نام خود را به‌عنوان یکی از افراد داخلی فدرال رزرو کرده است.

در ژوئن 2022 تیمیراوس بمب را در طول دوره خاموشی فدرال رزرو پرتاب کرد:

او می‌نویسد: «مجموعه‌ای از گزارش‌های نگران‌کننده تورم در روزهای اخیر احتمالا مقامات فدرال رزرو را به فکر بازارهای غافلگیرکننده با افزایش بیش از حد انتظار 0.75 درصدی نرخ بهره در نشست این هفته خود می‌اندازد.»

این گزارش حدس و گمان است اما از نشت های قدیمی فدرال رزرو استفاده می کند. و پست، مانند تیمیراوس، کاملاً مشخص بود.

بنابراین تیمیراوس به عنوان هیلسنراث جدید انتخاب شده است (شاید نقش او را در جریان فدرال رزرو برنانکی به عنوان ارائه دهنده اطلاعات فدرال رزرو به خاطر بیاورید).

رئیس فدرال رزرو پاول


منبع: https://www.forexlive.com/centralbank/wsj-fed-insider-says-its-open-market-committee-fomc-preparing-a-25bp-rate-hike-next-week-20230122/