معامله گران GBP/USD نسبت به شاخص قیمت مصرف کننده در بریتانیا کمی جلوتر هستند


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-usd-traders-sit-tight-ahead-of-uk-cpi-202304190129

روز سه شنبه، افزایش غیرمنتظره نرخ بیکاری در سه ماه منتهی به فوریه رخ داد. انتظار می‌رفت این رقم در 3.7 درصد ثابت بماند و در عوض یک تیک تا 3.8 درصد افزایش یابد. با این حال، میانگین درآمد ساعتی 5.9 درصد در سال در مقابل 5.1 درصد مورد انتظار و 5.9 درصد تجدید نظر شده (5.7 درصد) در گذشته بود. این داده ها تمرکز خود را بر افزایش نرخ از سوی بانک انگلستان در نشست ماه آینده قرار می دهد.

GBP/USD آخرین معامله در 1.2425 بود، ثابت در روز، و از پایین ترین سطح 1.2366 به 1.2449 یک شبه رسید، زیرا بازارها داده های بریتانیا را هضم می کنند و به مجموعه مهمات بعدی در گزارش تورم امروز نگاه می کنند.

تحلیلگران TD Securities توضیح دادند که “تورم از آنچه MPC در پیش بینی های فوریه خود انتظار داشت ثابت می شود.” داده‌های تورم ماه مارس احتمالاً توسط کرایه‌های ریلی و مواد غذایی تقویت می‌شود.» تحلیلگران استدلال می‌کنند که «خطرات پیش‌بینی ما در مورد دومی است: ما فرض می‌کنیم که علیرغم بهبود در عرضه، قیمت‌ها تا ماه مارس نسبتاً بالا باقی مانده است، همانطور که مشاهده می‌شود. در سایر نقاط اروپا در سایر داده های تورم ماه مارس.’

پیش‌بینی می‌شود که شاخص قیمت مصرف‌کننده سرفصل سالانه ۹.۸ درصد در مقابل ۱۰.۴ درصد در فوریه باشد، در حالی که پیش‌بینی می‌شود شاخص اصلی در ماه فوریه ۶.۰ درصد در مقابل ۶۲ درصد باشد، و CPIH در ماه فوریه ۸.۷ درصد در مقابل ۹.۲ درصد سالانه پیش‌بینی می‌شود.

بخوانید:  سازنده تراشه تایوانی اپل، TSMC، در حال ساخت دومین کارخانه در ایالات متحده است

تحلیلگران Brown Brothers Harriman توضیح دادند که WIRP احتمال افزایش 25 bp را در حدود 90 درصد و افزایش قیمت 25 bp دیگر برای 3 آگوست را پیشنهاد می‌کند. در نتیجه، اوج نرخ سیاست نزدیک به 4.75 درصد در مقابل بین 4.50-4.75 درصد در ابتدای هفته گذشته دیده می شود.’

همه چشم‌ها به CPI انگلستان است


اشتراک گذاری:

  • معامله گران پوند/دلار آمریکا منتظر داده های تورم بریتانیا در CPI هستند.
  • بازارها با افزایش 25 واحدی از BoE در نشست 11 می قیمت گذاری می کنند.

در این راستا، تحلیلگران رابوبانک خاطرنشان کردند که موقعیت خالص سفته بازان پوند کوتاه مدت به پایین‌ترین سطح خود از مارس 2022 رسیده است که نشان دهنده بهبود احساسات مرتبط با انبوهی از داده‌های اقتصادی کمتر بد بریتانیا است. نشست سیاستی می BoE در حال برگزاری است. بازار برای افزایش ۲۵ واحدی دیگر نرخ به طور کامل قیمت گذاری شده است و خطر انقباض بیشتر در ماه های آینده را می بیند.»