معاملات پرنوسان در آسیا اما به سمت نزول ادامه می یابد


  • USD/JPY این سه شنبه در آسیا به پایین ترین حد خود در شش ماه اخیر زیر 130.00 رسید.
  • ین ژاپن به دلیل سفته بازی و بازارهای سهام آسیایی منفی افزایش یافت.
  • جهش مجدد دلار آمریکا از کاهش قیمت USD/JPY قبل از PMI آمریکا جلوگیری می کند.

USD/JPY در نزدیکی سطح 130.00 تحت فشار فروش شدید قرار دارد و در یک ساعت گذشته به پایین‌ترین سطح شش ماهه خود در 129.82 رسیده است. رکود ناگهانی پس از رد شدن جفت در بالاترین نرخ روزانه 131.40 آغاز شد که شاهد نوسان شدید حدود 160 پیپ در چند ساعت بود.

ین ژاپن شاهد ورودی های عظیمی است

روند نزولی این جفت عمدتاً ناشی از جهش جدید خرید ین ژاپن بود، زیرا معاملات آتی سهام ایالات متحده در بازار باز افت کرد و جریان های امن به ین را تقویت کرد. علاوه بر این، گمانه زنی های پیرامون پتانسیل چرخش جنگ طلبانه توسط بانک مرکزی ژاپن (BoJ) برای مقابله با تورم را می توان به قدرت عظیم ین در معاملات اولیه نسبت داد.

نقدینگی پایین به دلیل تعطیلات رسمی در ژاپن نیز در این حرکت اغراق آمیز است. با نگاهی به آینده، شاخص PMI تولید جهانی S&P ایالات متحده مورد توجه قرار خواهد گرفت، زیرا این اولین انتشار کلان اقتصادی خارج از ایالات متحده در آغاز سال 2023 است. اگرچه صورتجلسه فدرال رزرو ایالات متحده در دسامبر، که قرار است در روز چهارشنبه برگزار شود، توجه را جلب خواهد کرد، همانطور که نشان می دهد. بسیاری از اعضا این خطر را دیدند که نرخ بهره برای مدت طولانی تری باید بالاتر برود.

USD/JPY: سطوح فنی قابل در نظر گرفتن


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-jpy-volatile-trading-extends-but-to-the-downside-in-asia-202301030238