مسیر نرخ بهره می تواند از سایر بانک های مرکزی متفاوت باشد

بدون واکنش سیاستی به اندازه کافی قوی، دور شدن انتظارات از هدف تورمی بانک می‌تواند راه را برای ماندن تورم برای مدت طولانی‌تری در بالا و نوسان باز کند.

همچنین بخوانید: ماکلم از BOC: در صورتی که تورم مطابق با پیش‌بینی‌ها کاهش پیدا نکند، آماده افزایش نرخ‌ها هستیم.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/bocs-beaudry-path-on-interest-rates-can-diverge-from-other-central-banks-202302162257

بازگشت به نرخ تورم ۲ درصدی بانک به زمان نیاز دارد.

اگر مردم شروع به پایه‌گذاری انتظارات تورمی بر اساس ارقام بالای فعلی به جای هدف ۲ درصدی کنند، تورم بالا پایدار، بی‌ثبات و خود تداوم می‌شود.

پاول بیدری، معاون بانک کانادا (BoC) روز پنجشنبه به رویترز گفت: «دلار کانادا شناور به بانک این امکان را می دهد که مسیری متفاوت از شرکای تجاری ترسیم کند و بر تعیین نرخ بهره تمرکز کند.

BoC متعهد به بازگرداندن تورم به هدف است و این کار را حتی اگر مسیر سیاست گذاری آن از بانک های مرکزی سایر کشورها متفاوت باشد، انجام خواهد داد.

ما می دانیم که برای بازگشت به هدف تورمی بانک زمان نیاز است.

اگر تورم برای مدت زمان قابل توجهی بالاتر از هدف باقی بماند، تورم بالا و متغیر احتمالاً با اقتصاد کمتر کارآمد و مخدوش‌تر همراه خواهد بود.

USD/CAD بالاتر می رود

این اظهارات باعث تشدید شرط‌بندی در حرکت بعدی BoC و افزایش قیمت USD/CAD می‌شود. با این حال، جفت Loonie قیمت پیشنهادی خود را تا 1.3465 در زمان انتشار افزایش می دهد.

حتی اگر اخیراً تورم کاهش یافته باشد، نمی‌توانیم خیلی زود چشم از آن برداریم و اجازه دهیم برای مدت طولانی به طور قابل توجهی بالاتر از هدف باقی بماند.

بخوانید:  تغییرات ذخایر نفت خام EIA ایالات متحده به 0.597 میلیون رسید که بالاتر از پیش بینی ها (0.583-M) در 7 آوریل بود.


اشتراک گذاری:

با وجود درد کوتاه مدتی که نرخ های بهره بالا می تواند ایجاد کند، حفظ مسیر مبارزه با تورم مهم است.

Beaudry از BoC در سخنرانی خود در دانشکده بازرگانی آلبرتا در ادمونتون گفت: «چیزی که بیش از همه مهم است این است که تمام مسیر را به آنجا برسانیم.

نظرات بیشتر

حتی اگر اخیراً تورم کاهش یافته باشد، نمی‌توانیم خیلی زود چشم از آن برداریم و اجازه دهیم برای مدت طولانی به طور قابل توجهی بالاتر از هدف باقی بماند.