مدیر اجرایی حزب حاکم ژاپن خواستار 209 میلیارد دلار محرک برای مقابله با تورم و ضعیف شدن ین شد.

دولت پیش از این از اقدامات محرک کوتاه مدتی که شامل حمایت مالی از خانوارهای کم درآمد معاف از پرداخت مالیات ساکنان و تمدید یارانه بنزین و سایر اقدامات تا پایان سال است، رونمایی کرده است.

توکیو (رویترز) – روزنامه Sankei گزارش داد که یکی از مقامات ارشد حزب حاکم ژاپن روز پنجشنبه پیشنهاد کرد که برای مقابله با فشارهای تورمی در اقتصاد ژاپن به یک بسته محرک بیش از 30 تریلیون ین (208.97 میلیارد دلار) نیاز است.

خبرگزاری کیودو روز چهارشنبه گزارش داد کیشیدا که شاهد کاهش نرخ حمایت عمومی کابینه خود در هفته‌های اخیر بوده است، انتظار می‌رود اواخر این ماه به کابینه خود دستور دهد تا بسته محرک جدیدی را برای جبران خسارت ناشی از افزایش هزینه‌های زندگی تهیه کند.

توسط کانتارو کومیا و دانیل لوسینک

با توجه به افزایش قیمت ها، کندی اقتصاد جهانی و ضعیف شدن ین و غیره از آن زمان تاکنون، اقدامات دقیق تری نسبت به سال گذشته ضروری است.

اظهارات هاگویدا در پی اظهار نظر نخست وزیر فومیو کیشیدا در هفته گذشته مبنی بر اینکه دولت بسته اقتصادی جدیدی را در ماه اکتبر تهیه خواهد کرد، به دنبال آن است که ضربه ای را که افزایش قیمت ها به خانوارها و مشاغل وارد می کند، مهار کند.


© رویترز. عکس فایل: کویچی هاگیودا، وزیر اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن، به سوال یک روزنامه نگار در جلسه کمیته مشورتی سیاست اقتصادی آمریکا و ژاپن (EPCC) در وزارت امور خارجه در واشنگتن، ایالات متحده، 29 ژوئیه 2022 پاسخ می دهد. رویت

(1 دلار = 143.5600 ین)

بخوانید:  خرید سهام به صورت آنلاین


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/japan-ruling-party-exec-urges-209-billion-stimulus-to-combat-inflation-weak-yen–sankei-2892902

کویچی هاگیودا، مسئول سیاستگذاری حزب لیبرال دموکرات، در یک نشست حزبی گفت: “بودجه تکمیلی سال گذشته از 30 تریلیون ین فراتر رفت.”