ما دامنه کمتری برای کاهش ارزش ین در کوتاه مدت می بینیم – گلدمن ساکس

با در نظر گرفتن این موضوع، GS اظهار داشت: «در حالی که انعطاف آشکار BOJ در موضع سیاست فعلی، تعادل ریسک ها را به نفع بیشتر ین تغییر داده است، ترکیبی از عدم خروج قریب الوقوع از YCC و دیدگاه سازنده تر ما در مورد رشد ایالات متحده برای 2023 نسبت به ترس اجماع از رکود باید به دلار اجازه دهد در کوتاه مدت در برابر ین مقاومت کند.

این بانک پیش بینی های سه ماهه، شش ماهه و 12 ماهه را به 132، 125 و 125 در مقابل 136، 136 و 126 به ترتیب کاهش می دهد.

در حالی که جفت USD/JPY بهبودی خود را از بالاترین سطح هشت ماهه کاهش می دهد، تحلیلگران بانک های سرمایه گذاری جهانی مانند گلدمن ساکس پیش بینی هایی را ارائه کردند که حاکی از افزایش محدود ین در کوتاه مدت است. با انجام این کار، این مظنه رشد ظاهری ایالات متحده و عدم خروج قریب الوقوع از خروج قریب الوقوع بانک ژاپن (BoJ) از سیاست کنترل منحنی بازده (YCC) را توجیه می کند. با این حال، بانکدار آمریکایی پیش‌بینی‌های سه ماهه و شش ماهه قیمت خود را کاهش داد.

گلدمن می‌افزاید: «در مجموع، ما در کوتاه‌مدت زمینه کمتری را برای کاهش ارزش ین مشاهده می‌کنیم و زمان‌بندی افزایش ارزش را به جلو کشیده‌ایم».

همچنین بخوانید: USD/JPY به سمت 129.00 کاهش می یابد زیرا شاخص USD به نظر می رسد جلوتر از تولید ناخالص داخلی ایالات متحده شکسته شود.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-jpy-we-see-less-scope-for-yen-depreciation-in-the-short-term-goldman-sachs-202301260102