لحظه ای تاریخی برای ین اما آیا کافی است؟

بی‌تردید اثربخشی چنین حرکتی (مداخله ین) را زیر سؤال نبرم. شکی نیست که این لحظه بزرگی در بازارهای مالی است اما در زمان نسبتاً بدی صادقانه برای ژاپن رخ می‌دهد. بیایید وضعیت را بررسی کنیم. .

به همان اندازه که این یک سیگنال اصلی به بازارها است مبنی بر اینکه آنها واقعاً آماده اقدام هستند، اما می تواند مدت کوتاهی باشد زیرا معامله گران شروع به هل دادن دوباره آن تخته سنگ به سمت تپه 145.00 می کنند. اگر این اتفاق در دسامبر رخ دهد، آیا ژاپن می خواهد دوباره وارد عمل شود؟ یا اینکه همه چیز به دنبال سرعت بخشیدن به کاهش ین است؟ حدس میزنم زمان بیان خواهد نمود.


منبع: https://forexlive.com/news/historic-moment-for-the-yen-but-is-it-enough-20220922/

این بدان معنا نیست که دولت ژاپن و BOJ در این زمینه آماتور هستند، اما وضعیت در حال حاضر بسیار دشوار است. من قبلاً برخی از افکارم را به اشتراک گذاشتم:

برای اولین بار، مقامات تنها پس از افت 26 درصدی ارز در سال جاری مداخله می کنند. در همین حال، BOJ از نظر سیاست پولی با فدرال رزرو در تضاد باقی می ماند – در واقع آنها نمی توانند در نقاط مخالف این طیف قرار بگیرند. این واقعیت به تنهایی کافی است تا ین را به عنوان یک ارز امن در مقایسه با دلار در میان افزایش اختلاف نرخ، کمتر جذاب کند.

“و اگر ژاپن نشان دهد که آماده است تا به واگرایی سیاست ها پایان دهد، که عجیب است زیرا زمان بندی درست پس از آن است که BOJ گفت که آنها موضع سیاست خود را همانطور که در شرایط اقتصادی فعلی مناسب است حفظ خواهند کرد، پس مقامات هنوز از نظر مداخله در یک نبرد سخت می جنگند و این واقعا ایده آل نیست.”

در انجام چنین حرکتی باید یک هدف نهایی در ذهن وجود داشته باشد و اگر بازی اساسی واگرایی سیاست ها باقی بماند، دشوار است که ببینیم چگونه این تمرین دردناکی برای ژاپن نخواهد بود.

بخوانید:  گزینه FX برای کاهش 30 مارس 10 صبح نیویورک منقضی می شود

این یک لحظه مهم در بازارهای مالی است، اما اگر مقامات ژاپنی واقعاً می خواهند جلوی کاهش ارزش ین را بگیرند، نمادگرایی برای کاهش آن کافی نیست. تاریخ مملو از داستان های مداخله بانک های مرکزی است و یک چیز قطعی است. هنگامی که این نوع کارها به صورت مجزا یا بهتر بگوییم با هماهنگی ضعیف انجام می شوند، یعنی تلاش های مکرر با زمان بندی نامناسب و/یا مقادیر ناچیز، معمولاً خیلی خوب کار نمی کنند – به ویژه در تصویر بزرگ.