لبه های دلار پایین تر. استرلینگ پس از سورپرایز تولید ناخالص داخلی توسط Investing.com جهش کرد

با 0.3 درصد افزایش در 1.1157 معامله شد، که قبلاً در جلسه آسیایی به بالای 1.12 صعود کرد، و به پاک کردن تمام زیان های شدید پس از بودجه کوتاه دولت جدید در هفته گذشته نزدیک شد.

استرلینگ همچنین از طریق داده هایی که نشان می دهد رشد 0.2 درصدی در سه ماهه دوم، بهبود غافلگیرکننده ای نسبت به تخمین قبلی کاهش 0.1 درصدی و جلوگیری از رکود تابستانی کمک کرده است.

اندکی به 144.32 سقوط کرد و از زمانی که مقامات ژاپنی وارد عمل شدند تا هفته گذشته اولین مداخله خرید ین خود را از سال 1998 انجام دهند، تا حد زیادی زیر خط 145 که از نظر روانی مهم است، معامله می شود.

در ساعت 03:05 ET (07:05 به وقت گرینویچ)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می‌کند، 0.3 درصد کاهش یافت و به 111.903 رسید، نزدیک به پایین‌ترین سطح یک هفته‌ای 111.64 که در جلسه قبل به آن رسیده بود.

این جفت در اوایل جلسه پس از انتشار داده های قوی که در روز پنجشنبه منتشر شد، به افزایش شدیدتر نرخ بهره در آستانه انتشار این رقم در اواخر جلسه اشاره کرد، تا 0.9844 صعود کرد.

تحلیلگران ING در یادداشتی می‌گویند: «رویدادها در بریتانیا… اولین باری بود که این محیط کلان رکود تورمی در معرض خطر تبدیل شدن به یک بحران مالی قرار گرفت. “خوشبختانه، بانک مرکزی انگلیس به شدت در بازار گیلت مداخله کرد و شرایط بازار به طور موقت تثبیت شده است. با این حال، در پاییز امسال جایی برای رضایت وجود نخواهد داشت زیرا نوسانات به بالاترین حد خود در سال 2020 بازگشته است.”

بخوانید:  در نزدیکی بالاترین سطح شش هفته ای، بالای 136.20 ثانیه معامله می شود

شاخص حساس به ریسک 0.1 درصد افزایش یافت و به 0.6503 رسید، در حالی که پس از انتشار اطلاعات رسمی نشان داد که بخش تولید کشور در ماه سپتامبر رشد غیرمنتظره ای داشته است، با 0.5 درصد کاهش به 7.0900 رسید.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-edges-lower-sterling-bounces-after-gdp-surprise-2902495

وزرای انرژی اتحادیه اروپا قرار است در اواخر روز جمعه با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، دیدار کنند تا در مورد گزینه های خود برای مجازات بیشتر روسیه گفتگو کنند تا در اواخر روز الحاق چهار منطقه دیگر از اوکراین را اعلام کند.

دلار آمریکا اخیراً مورد تقاضا بوده است و به بالاترین حد در 20 سال اخیر صعود کرده است، زیرا سیاستگذاران فدرال رزرو به کاهش بیشتر در بالاترین حد تاریخی اشاره می کنند.این بازگشت به دنبال اعلام بانک مرکزی انگلستان برای خرید اضطراری اوراق قرضه، تقویت بازار طلا و با همراهی پوند بود.

با این حال، یورو تحت فشار شرایط سخت ژئوپلیتیکی قرار داشت، زیرا با ادامه جنگ روسیه در اوکراین، منطقه از بحران انرژی رنج می برد.

با این حال، زمانی که مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو، نگرانی های خود را در اوایل این هفته در مورد تشدید بیش از حد سیاست ها و پیامدهایی که می تواند برای اقتصاد ایالات متحده داشته باشد، تکرار کرد، شکاف جزئی در این تصمیم وجود داشت.

به 0.9817 رسید که نشانه هایی از اعتدال را نشان می داد و 0.5% در ماه سپتامبر کاهش یافت.

توسط پیتر پرستار

Investing.com – دلار آمریکا در اوایل معاملات روز جمعه اروپا کاهش یافت، زیرا استرلینگ و یورو نزدیک به بالاترین حد یک هفته‌ای خود تثبیت شدند، که به کمک مداخله بانک انگلستان و انتظار انقباضات تهاجمی توسط بانک مرکزی اروپا کمک کرد.

بخوانید:  راسکین دویچه بانک می گوید: افزایش نقدینگی فدرال رزرو برای دلار بد است