لبه های دلار پایین تر؛ شهادت پاول بزرگ به نظر می رسد توسط Investing.com

اظهارات اخیر سیاستگذاران فدرال رزرو به افزایش بیشتر نرخ بهره برای مبارزه اشاره کرده است که ثابت شده است که بیشتر از حد انتظار است.

Investing.com – با شهادت رئیس فدرال رزرو به کنگره ایالات متحده که در آغاز هفته احتیاط را برانگیخت، دلار آمریکا در معاملات اولیه اروپا روز دوشنبه کاهش یافت.

معامله گران در حال حاضر نگران هستند که پاول ممکن است به دنبال کاهش این انتظارات جنگ طلبانه از یک افزایش بزرگ بالقوه در اواخر این ماه باشد.

توسط پیتر پرستار

پیش از روز پنجشنبه که انتظار می‌رود بانک در پایین‌ترین حد خود باقی بماند، تا 1.2037 کاهش یافت، 0.2% به 0.6754 سقوط کرد، در حالی که 0.1% به 135.69 سقوط کرد.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-edges-lower-powell-testimony-looms-large-3022467

فدرال رزرو در آخرین نشست خود در 1 فوریه، پس از افزایش 50 واحدی در دسامبر که در پی چهار افزایش متوالی 75 واحدی به وقوع پیوست، سرعت افزایش نرخ بهره را به 25 واحد کاهش داد.

0.1% افزایش یافت و به 6.9174 رسید، در حالی که یوان پس از اعلام هدف تولید ناخالص داخلی 2023 5% در آخر هفته توسط دولت چین، مواضع محتاطانه‌تر پکن نسبت به بهبود اقتصادی در سال جاری بیش از حد انتظار بود.

منطقه یورو برای ژانویه قرار است بعداً در جلسه منتشر شود و انتظار می‌رود که رشد 1.0 درصدی را در ماه نشان دهد که نسبت به 2.7 درصد کاهش ماه قبل بهبود یافته است.

در جاهای دیگر، 0.2 درصد افزایش یافت و به 1.0653 رسید، در حالی که هفته گذشته پس از اینکه رئیس بانک مرکزی اروپا اعلام کرد که افزایش نرخ بهره بانک مرکزی ممکن است فراتر از حرکت برنامه ریزی شده 50 امتیازی مارس ادامه یابد، 0.8 درصد افزایش یافت.

رئیس بانک فدرال رزرو ریچموند روز جمعه گفت که می تواند سناریویی را متصور شود که در آن نرخ بهره معیار سیاست ایالات متحده را به محدوده 5.5 تا 5.75 درصد سوق دهد که یک درصد کامل بالاتر از محدوده فعلی است.


© رویترز.

در ساعت 03:00 ET (08:00 GMT)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می کند، با 0.1% کاهش در 104.403 معامله شد، در حالی که هفته گذشته برای اولین بار از ژانویه ضرر هفتگی را ثبت کرد.

این امر در آخر هفته ادامه یافت و رئیس بانک فدرال رزرو سانفرانسیسکو اظهار داشت که “به منظور پشت سر گذاشتن این دوره از تورم بالا، تشدید بیشتر سیاست ها که برای مدت طولانی تری حفظ شود، احتمالا ضروری خواهد بود.”

این موضوع تمرکز را مستقیماً بر روی پاول می‌آورد، که گزارش سیاست پولی نیمه‌سالانه فدرال رزرو را در روز سه‌شنبه به سنا و روز چهارشنبه به مجلس نمایندگان ارائه خواهد کرد.