لبه های دلار پایین تر؛ دقایق فدرال رزرو بزرگ هستند توسط Investing.com

گلدمن ساکس در یادداشتی در اوایل این هفته گفت انتظار دارد بانک مرکزی اروپا در سال جاری سه بار در ماه های مارس، مه و ژوئن نرخ بهره را افزایش دهد که نرخ پایانه را به 3.5 درصد افزایش می دهد، نسبت به برآورد قبلی 3.25 درصد.

این فشار را برای ادامه افزایش نرخ بهره در تلاش برای مهار تورم افزایش می دهد.

دلار در روز سه‌شنبه پس از آن که داده‌ها نشان داد که در فوریه به طور غیرمنتظره‌ای برگشت کرد و به بالاترین سطح خود در هشت ماه گذشته رسید، افزایش یافت، و به اعداد اخیر که نشان می‌دهد ایالات متحده قوی، بازار کار فشرده باقی مانده است، در حالی که تورم همچنان بالا مانده است، افزایش یافت.

پس از اینکه چهارشنبه اوایل روز چهارشنبه نرخ های بهره را با 50 واحد افزایش به 4.75 درصد رساند، 0.4% افزایش یافت و به 0.6238 رسید، و با افزایش نرخ تورم پیش بینی کرد که افزایش بیشتری داشته باشد.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-edges-lower-fed-minutes-loom-large-3009891

تحلیلگران ING در یادداشتی می گویند: «رویداد کلیدی در جبهه فدرال رزرو در این هفته، دقیقه FOMC، ممکن است با لحن جنگ طلبی که پس از مشاغل قوی و داده های تورم منتشر شده پس از جلسه شنیدیم، مطابقت نداشته باشد.

با 0.2 درصد کاهش به 134.69 رسید، در حالی که ین تلاش می کند تا در زیان های اخیر خود پیش از سخنرانی مورد انتظار کازوئو اوئدا، نامزد رئیس بانک مرکزی ژاپن، که می تواند جهت بیشتر برنامه های آینده بانک مرکزی را ارائه دهد، نفوذ کند.

بخوانید:  NZDUSD سودها را معکوس می کند زیرا خریداران در میان شکست های سطح حیاتی به فروشندگان روی می آورند

بازدهی خزانه داری ایالات متحده افزایش یافت زیرا قدرت بزرگترین اقتصاد جهان فضای بیشتری را برای فدرال رزرو فراهم کرد.


© رویترز.

بنابراین، بازارها انتظارات خود را در مورد میزان بالایی که فدرال رزرو برای کاهش نرخ تورم نیاز دارد افزایش داده اند و اکنون بر روی آخرین جلسه فدرال رزرو که قرار است در این جلسه منتشر شود، تمرکز خواهند کرد تا سرنخ های بیشتری از تفکر سیاست گذاران ارائه شود.

Investing.com – دلار آمریکا در اوایل تجارت اروپا در روز چهارشنبه کاهش یافت و برخی از سودهای جلسه قبل را پس گرفت زیرا معامله گران محتاطانه منتظر انتشار صورتجلسه نشست فوریه فدرال رزرو هستند.

آلمان که در مقایسه با سایر کشورهای اتحادیه اروپا هماهنگ شده است، در ژانویه 9.2 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت و قیمت ها در ماه افزایش یافت.

با حفظ پوند در روز سه‌شنبه پس از افزایش به 53.0 در این ماه، بالاتر از آستانه 50 رشد برای اولین بار از جولای، به 1.2120 رسید.

در ساعت 02:55 ET (07:55 به وقت گرینویچ)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می‌کند، با 0.1 درصد کاهش در 104.025 معامله شد که پس از 0.3 درصد افزایش در روز سه‌شنبه، همچنان نزدیک به بالاترین حد خود در شش هفته اخیر است.

پس از آن که داده های منتشر شده در اوایل چهارشنبه نشان داد که تورم در آلمان، مهمترین اقتصاد منطقه یورو، همچنان در سطح بالایی باقی مانده است، در جاهای دیگر، 0.1 درصد افزایش یافت و به 1.0657 رسید.

بخوانید:  پیش بینی پایان سال 2023 از 1.12 به 1.10 کاهش یافت - ABN Amro

توسط پیتر پرستار