لبه های دلار پایین تر؛ دقایق فدرال رزرو، خوانش PMI در تمرکز توسط Investing.com© رویترز.

توسط پیتر پرستار

Investing.com – دلار آمریکا در اوایل تجارت اروپا در روز چهارشنبه تضعیف شد و پیش از انتشار صورتجلسه آخرین نشست فدرال رزرو که می تواند سرنخ هایی را در مورد اندازه افزایش نرخ بهره در آینده ارائه دهد، عقب نشینی کرد.

در ساعت 03:15 ET (08:15 به وقت گرینویچ)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می کند، 0.3 درصد کاهش یافت و به 106.825 رسید.

کمیته بازار آزاد فدرال آخرین جلسه خود را اواخر چهارشنبه در ساعت 14:00 ET (19:00 به وقت گرینویچ) منتشر خواهد کرد و معامله گران به دنبال سرنخ هایی در مورد تفکر سیاست گذاران برای رفتن به آخرین جلسه سال در سال خواهند بود. اوایل دسامبر

بازار در انتظار افزایش دیگری است، اما در حالی که مقامات فدرال رزرو مشتاق بودند تا حدس بزنند که مبارزه با آن هنوز انجام نشده است، آنها همچنین نشان داده اند که ممکن است به سمت افزایشی کمتر از 75 امتیاز پایه ای که بانک مرکزی ایالات متحده توسط بانک مرکزی آمریکا افزایش داده است، متمایل شوند. چهار دیدار گذشته

تحلیلگران ING در یادداشتی گفتند: “Fedspeak اخیر بدون شک لایه ای از احتیاط را به شور و شوق dovish pivot اضافه کرده است، که می تواند به این معنی باشد که سرمایه گذاران نیز تمایلی به تفسیر بیش از حد سیگنال های dovish از صورتجلسه ندارند.”

در جاهای دیگر، پس از افزایش نرخ بهره به میزان 75 واحد پایه، 0.8 درصد افزایش یافت و به 0.6191 رسید، که بزرگترین افزایش نرخ بهره تا کنون است و نرخ بهره کشور را به بالاترین حد در 14 سال گذشته رساند.

این بانک نشان داد که به دلیل تلاش برای مقابله با سطوح بالای بانکی، انقباض بیشتر محتمل است، اما همچنین هشدار داد که رشد اقتصادی در کوتاه مدت کند خواهد شد.

0.5% افزایش یافت و به 1.0348 رسید و به رشد یک شبه خود در آستانه انتشار قرائت های اولیه ماه نوامبر برای منطقه یورو ادامه داد، که انتظار می رود وضعیت دشوار اقتصادی منطقه را تایید کند.

با این اوصاف، بعید است که سرعت افزایش نرخ بهره خود را به این زودی ها کاهش دهد و در حال حاضر بالای 10 درصد است.

گدیمیناس شیمکوس، عضو شورای حکومتی، روز سه‌شنبه گفت که بانک مرکزی اروپا باید در ماه دسامبر نرخ بهره را حداقل تا نیم درصد افزایش دهد و یک حرکت بزرگ‌تر را همچنان یک گزینه می‌داند.

با 0.2% افزایش به 1.1903، پوند پس از رسیدن به پایین ترین سطح 1.0327 در سپتامبر، زمانی که دولت تراس از برنامه هایی برای کاهش بزرگ مالیاتی بدون بودجه پرده برداری کرد، به رشد خود ادامه داد.

افزایش 0.2٪ به 0.6663، به کمک ریسک پذیری بهتر، در حالی که 0.1٪ به 7.1498 افزایش یافت، زیرا موارد کووید-19 در تعدادی از شهرهای بزرگ چین افزایش یافت، که باعث ایجاد محدودیت های تحرک بیشتر شد، که به طور بالقوه باعث اختلال بیشتر در فعالیت های تجاری می شود.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-edges-lower-fed-minutes-pmi-readings-in-focus-2950489