لبه های دلار پایین تر؛ تحکیم پس از دستاوردهای شدید ناشی از کووید توسط Investing.com

0.1% سقوط کرد و به 7.1586 رسید، پس از اینکه یک شبه بیش از 0.7% افزایش یافت و یوان به پایین ترین سطح 10 روزه سقوط کرد.

قبل از انتشار ارقام ماه نوامبر که انتظار می رود از 27.6- به 26.0- بهبودی اندک نشان دهد، 0.2% افزایش یافت و به 1.0265 رسید، پس از افت 0.8% یک شبه.

در ساعت 03:05 ET (08:05 به وقت گرینویچ)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می‌کند، پس از افزایش نزدیک به 0.8 درصدی یک شبه، 0.2 درصد کاهش یافت و به 107.507 رسید، که بزرگترین افزایش روزانه از 3 نوامبر است.

پایتخت این کشور، پکن، نیز اولین مرگ ناشی از کووید را در آخر هفته از اواخر ماه مه گزارش کرد.

توسط پیتر پرستار

تحلیلگران ING در یادداشتی می‌گویند: «به‌نظر می‌رسد شیوع اخیر کووید در برخی از شهرهای چین همچنان باعث اقدامات محدودکننده مشابهی می‌شود و سیاست Covid Zero هنوز دستخوش تغییرات عمده نشده است».

در جاهای دیگر، پس از اینکه بریتانیا در ماه اکتبر با وجود اولین پرداخت های حمایتی دولت برای کمک به قبض انرژی خانوار، کمتر از پیش بینی ها رشد کرد، تا حدودی کاهش 0.6 درصدی خود را در یک شبه کاهش داد و تا 1.1844 افزایش یافت.

Investing.com – دلار آمریکا در اوایل تجارت اروپا در روز سه‌شنبه کاهش یافت و پس از افزایش‌های قوی اخیر، به دلیل وخامت اوضاع کووید در چین که باعث تقاضا برای ارز امن شده است، تثبیت شد.

چین افزایش موارد جدید کووید-19 را گزارش کرده است، با رکورد بالای آلودگی های روزانه که باعث شده است اقدامات قرنطینه جدید در چندین مرکز اقتصادی از جمله پکن و شانگهای انجام شود.

پس از افزایش بیش از 1 درصدی در جلسه قبل، 0.2 درصد کاهش یافت و به 141.81 رسید، در حالی که شاخص حساس به ریسک پس از کاهش تقریبا 1 درصدی یک شبه، 0.3 درصد افزایش یافت و به 0.6623 رسید.

با این حال، به نظر می رسد که یک مرحله تثبیت در روز سه شنبه پس از افزایش های بزرگ برای دلار در جلسه قبل وجود دارد.

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی قرار است آخرین چشم انداز اقتصادی خود را روز سه شنبه منتشر کند و در ماه سپتامبر هشدار داده بود که بحران انرژی و تورم خطر سوق دادن اقتصادهای بزرگ به رکود را دارد.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-edges-lower-consolidating-after-sharp-covidinspired-gains-2949502

این نگرانی‌ها را افزایش می‌دهد که فعالیت‌های اقتصادی به شدت بر دومین اقتصاد بزرگ جهان و محرک اصلی رشد منطقه‌ای تأثیر بگذارد.


© رویترز.