لبه های دلار پایین تر؛ بحث سقف بدهی، نظرات پاول در کانون توجه Investing.com© رویترز.

Investing.com – دلار آمریکا در معاملات اولیه اروپا روز دوشنبه در بحبوحه ابهامات پیرامون مذاکرات سقف بدهی ایالات متحده و پس از اظهارنظرهای نادرست جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، کاهش یافت.

در ساعت 02:55 ET (06:55 به وقت گرینویچ)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می‌کند، 0.1 درصد کاهش یافت و به 103.020 رسید و از بالاترین سطح 103.63 هفته گذشته، سطحی که آخرین بار در 20 مارس مشاهده شده بود، عقب نشینی کرد.

دلار در اواخر هفته گذشته ضربه خورد، زیرا مذاکرات بر سر افزایش احتمالی سقف بدهی ایالات متحده و در نتیجه اجتناب از نکول بسیار مخرب، ناگهان با خروج جمهوری خواهان از جلسه شکست خورد.

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده و کوین مک کارتی، رئیس جمهوری خواه مجلس نمایندگان، قرار است اواخر روز دوشنبه با یکدیگر دیدار کنند، اما باید مصالحه کرد و بنابراین انتظار می رود که پیش از اوایل ژوئن، زمانی که خزانه داری با کمبود پول مواجه می شود، اختلافات بیشتری وجود داشته باشد.

همچنین روز دوشنبه نظرات اعضای FOMC و پس از اظهارات روز جمعه رئیس فدرال رزرو به توقف چرخه افزایش نرخ بانک مرکزی ایالات متحده در ژوئن اشاره کرد.

پاول در کنفرانسی در واشنگتن گفت: شرایط سخت‌تر اعتباری به این معنی است که «نرخ سیاست ما ممکن است نیازی به افزایش آنقدر نداشته باشد که در غیر این صورت برای دستیابی به اهدافمان افزایش می‌یابد».

این به دنبال اظهارات تندروانه تعدادی از روسای فدرال رزرو منطقه ای در طول هفته گذشته بود که انتظارات بازار را برای افزایش در جلسه بعدی افزایش داد.

بخوانید:  حراج های خزانه داری ایالات متحده 35 میلیارد دلار اسکناس 7 ساله را با بازدهی بالای 3.921 درصد ارائه می کند.

0.1% افزایش یافت و به 1.0819 رسید و به جهش روز جمعه از پایین ترین سطح هفت هفته ای قبل از سخنان مقامات بانک مرکزی اروپا، لوئیس دی گیندوس و فیلیپ لین ادامه داد.

این سیاستگذاران احتمالاً به افزایش بیشتر بانک مرکزی اروپا پس از اینکه رئیس جمهور کریستین لاگارد در روز جمعه اظهار داشت که بانک مرکزی برای مهار تورم در میان مدت باید نرخ های بهره را بالا نگه دارد، اشاره خواهند کرد.

لاگارد در گفت‌وگو با تلویزیون دولتی اسپانیا گفت: «ما هنوز باید نرخ‌های بهره به‌طور پایداری داشته باشیم، بنابراین زمانی است که باید واقعاً به این هدف که داریم نگاه کنیم و به آن برسیم.»

ECB تورم میان مدت 2 درصد را هدف گذاری کرده است، در حالی که در آوریل تنها با اندکی کاهش از 7.5 درصد به 7.3 درصد رسید.

در قیمت 1.2438 تا حد زیادی ثابت معامله شد، درست بالاتر از پایین ترین سطح سه هفته گذشته، با 0.2 درصد کاهش به 0.6633، در حالی که 0.1 درصد کاهش یافت و به 137.85 رسید.

0.2% افزایش یافت و به 7.0225 رسید و یوان بالاتر از سطح مهم روانی 7 باقی ماند، حتی پس از اینکه جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، بهبود بالقوه روابط چین و ایالات متحده را اعلام کرد.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-edges-lower-debt-ceiling-talks-powells-comments-in-focus-3087397