لبه های دلار جلوتر از حقوق و دستمزد کمتر می شود. ین پس از ایستادگی BOJ توسط Investing.com ضعیف شد

کازوئو اوئدا قرار است رهبری بانک مرکزی را برعهده بگیرد و نشان داده است که موضع فوق‌العاده BOJ را حداقل در کوتاه مدت حفظ خواهد کرد.

پس از اینکه قیمت‌های مصرف‌کننده آلمان، هماهنگ‌شده با سایر کشورهای اتحادیه اروپا، در ماه فوریه 9.3 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت، به 1.0602 رسید.

پس از آن که داده‌های هفتگی منتشر شده در روز پنجشنبه نشان داد که تعداد آمریکایی‌هایی که درخواست‌های جدید برای دریافت مزایای بیکاری ارائه کرده‌اند، بیشترین افزایش را در پنج ماه گذشته داشته است، دلار برخی از رشدهای قوی هفته را پس داده است.

در ساعت 03:00 ET (08:00 GMT)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می‌کند، با 0.2% کاهش در 105.125 معامله شد، اما در مسیر صعود هفتگی 0.7% قرار داشت.

در جاهای دیگر، پس از پایین‌ترین نرخ‌های بهره در اوایل روز جمعه، 0.2 درصد افزایش یافت و به 136.32 رسید و گفت که به سیاست پولی بسیار نرم خود در آخرین جلسه با فرماندار هاروهیکو کورودا در کنترل ادامه خواهد داد.

با این حال، ضررها جزئی هستند زیرا معامله گران منتظر انتشار ماهنامه پربیننده در اواخر جلسه هستند. این یک انتشار اقتصادی بود که رئیس فدرال رزرو به طور خاص در اوایل این هفته به عنوان تأثیرگذار بر تفکر سیاست گذاران بانک مرکزی در مورد افزایش بیشتر اشاره کرد.

اگرچه این اعداد داده‌های اولیه را تأیید می‌کنند، اما نشان‌دهنده مشکلاتی هستند که تورم در منطقه یورو را به هدف میان‌مدت 2.0 درصد کاهش می‌دهد.

پس از آن که اطلاعات منتشر شده در اوایل روز جمعه نشان داد که بریتانیا در ژانویه 0.3 درصد رشد ماهانه داشته است، به 1.1947 رسید که بالاتر از انتظار 0.1 درصد بود.

بخوانید:  USDJPY در 147.00 پس از جهش از پایین ترین سطح یک ماهه 146.55 مبارزه می کند.

نشانه هایی که نشان می دهد اقتصاد بریتانیا تا حدودی انعطاف پذیر است می تواند به تصمیم گیری برای افزایش مجدد نرخ بهره در این ماه کمک کند.

با 0.1 درصد افزایش به 18.9678 رسید، در حالی که لیر ترکیه در برابر دلار در پی زمین لرزه های شدید ماه گذشته و در حالی که این کشور به سیاست های پولی غیرمتعارف در دوره ریاست جمهوری طیب اردوغان ادامه می دهد، نزدیک به پایین ترین حد خود در برابر دلار است.


© رویترز.

توسط پیتر پرستار

Investing.com – دلار آمریکا در معاملات اولیه روز جمعه اروپا در آستانه گزارش ماهانه مشاغل کلیدی کاهش یافت و پس از اینکه بانک مرکزی ژاپن موضع فوق العاده خود را حفظ کرد، ین کاهش یافت.

لیر حدود 30 درصد از ارزش خود را در برابر دلار در سال 2022 و 44 درصد در سال قبل از آن از دست داد.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-edges-lower-ahead-of-payrolls-yen-weakens-after-boj-stands-pat-3027158

انتظار می رود حقوق و دستمزدهای غیرکشاورزی در ماه گذشته 205000 شغل افزایش یافته باشد که نسبت به 517000 شغل پرفروش در ژانویه کاهش یافته است، اما احتمال یک شگفتی صعودی دیگر وجود دارد، به خصوص پس از لحن جنگ طلبانه پاول در شهادت شش ماهه خود در کنگره.

با 0.2% افزایش به 0.6600، 0.2% افزایش به 0.6114 و افزایش به 6.9660 رسید.