لبه های دلار بالاتر است. پس از CPI ایالات متحده توسط Investing.com، نزدیک به پایین ترین سطح دو ماهه خود باقی می ماند

در ساعت 02:00 ET (06:00 GMT)، که دلار آمریکا را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می کند، با 0.1% افزایش در 101.243 معامله شد، درست بالاتر از پایین ترین سطح دو ماهه 101.138 که در اوایل جلسه پس از سقوط 0.6 مشاهده شد. % یک شبه

داده‌های چهارشنبه نشان داد که ایالات متحده در ماه مارس 0.1 درصد افزایش یافته است که منجر به 5.0 درصد، کمترین رشد 12 ماهه از می 2021 شده است.

این کمتر از 5.2 درصد بود که انتظار می رفت، اما فشارهای تورمی اساسی همچنان قوی باقی ماندند، به طوری که 5.6 درصد به صورت سالانه افزایش یافت که از 5.5 درصد در ماه قبل افزایش یافت.

Investing.com – دلار آمریکا در معاملات اولیه اروپا در روز پنجشنبه افزایش یافت، اما پس از آن که داده‌های تورمی سردتر از حد انتظار احتمال پایان زودهنگام چرخه کاهش نرخ بهره فدرال رزرو را افزایش داد، همچنان تحت فشار باقی ماند.


© رویترز.

با این حال، انتظار می رود که بانک مرکزی ایالات متحده نرخ های بهره را تا قبل از پایان سال جاری کاهش دهد، به ویژه پس از آخرین نشست فدرال رزرو در ماه مارس که پیش بینی ها از رکود خفیف در اواخر سال جاری را نشان داد.

0.1% افزایش یافت و به 1.2488 رسید، معاملات نزدیک به سطوحی که آخرین بار در اواخر ماه مه سال گذشته مشاهده شده بود، با دو رقمی باقی ماند و با شتاب به 10.4% در فوریه شگفت زده شد.

تا 1.0987 پایین آمد و در اوایل جلسه به بالاترین حد بیش از دو ماهه 1.1005 رسید، با احتمال ادامه افزایش نرخ بهره برای مدت طولانی تری نسبت به همتای آمریکایی خود به منظور مهار افزایش قیمت ها.

بخوانید:  نظرسنجی رویترز - SNB این هفته نرخ کلیدی سیاست را 50 واحد در ثانیه افزایش می دهد

توسط پیتر پرستار

پنج شنبه داده های تورمی بیشتری را به شکل , که انتظار می رود نسبت به زمان مشابه در سال گذشته تعدیل شود و انتظار می رود اینچ بالاتر از هفته قبل باشد را به ارمغان می آورد.

در جاهای دیگر، پس از اینکه داده های قوی فضا را برای ادامه چرخه افزایش نرخ باز کرد، 0.2% افزایش یافت و به 0.6701 رسید.

فرانسوا ویلروی دی گالهو، رئیس بانک مرکزی فرانسه در مصاحبه ای در روز چهارشنبه گفت: «احتمالاً هنوز راه کمی برای افزایش نرخ بهره در جلسات بعدی خود داریم، اگرچه فکر می کنم تصمیم گیری در مورد اینکه چه کاری انجام خواهیم داد زود است. در ماه می.”

0.1% افزایش یافت و به 133.30 رسید، در حالی که اندکی پایین تر در 6.8744 بود.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-edges-higher-remains-near-twomonth-low-after-us-cpi-3054281

این اعداد احتمالاً به این معنی است که فدرال رزرو در ماه آینده مجدداً نرخ بهره را افزایش خواهد داد.

داده‌های تورم آلمان، که اوایل چهارشنبه منتشر شد، میزان مشکلاتی را که بانک مرکزی اروپا با آن مواجه است را نشان می‌دهد، زیرا اقتصاد مسلط منطقه یورو در ماه مارس 0.8 درصد رشد کرد که بر اساس آن 7.4 درصد افزایش یافت.