لبه های دلار بالاتر است. سخنرانی پاول بزرگ به نظر می رسد توسط Investing.com
توسط پیتر پرستار

Investing.com – دلار آمریکا در معاملات اولیه اروپا در روز سه‌شنبه بالاتر رفت، اما کمی بالاتر از پایین‌ترین سطح هفت ماهه خود معامله شد، زیرا معامله‌گران به سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو برای شفافیت بیشتر در مورد چرخه افزایش نرخ بهره بانک مرکزی نگاه می‌کردند.

در ساعت 03:15 ET (08:15 به وقت گرینویچ)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می کند، پس از سقوط به 102.93 در جلسه قبل، 0.2% افزایش یافت و به 102.960 رسید.

به دنبال داده های روز جمعه، دلار تحت فشار قرار گرفته است که نشان دهنده کاهش رشد دستمزدها و همچنین اولین انقباض در فعالیت های صنعت در بیش از دو سال گذشته بوده است.

این انتظارات را افزایش داده است که در دیدار بعدی در اوایل فوریه، سیاست انقباض پولی تهاجمی خود را کاهش دهد.

مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو، روز دوشنبه گفت که بانک مرکزی می تواند برای دومین بار متوالی نرخ بهره را 50 واحد افزایش دهد یا تا یک چهارم واحد کاهش دهد.

دالی گفت: «انجام این کار در مراحل تدریجی به شما توانایی پاسخگویی به اطلاعات دریافتی را می دهد.

قرار است اواخر روز سه‌شنبه در سمپوزیوم بانکی در سوئد سخنرانی کند و می‌تواند شفافیت بیشتری را در مورد سرعت افزایش نرخ‌ها قبل از داده‌های روز پنجشنبه ارائه کند.

در جاهای دیگر، 0.1% بالاتر به 1.0741 رسید، نزدیک به اوج هفت ماهه جلسه قبل 1.0760، که با صعود 2.0% در ماه نوامبر کمک کرد.

این بهتر از رشد 0.8 درصدی بود که انتظار می رفت، و بهبودی سالم نسبت به افت تجدیدنظر شده 2.5 درصدی ماه قبل، این امیدواری را ایجاد کرد که کند شدن رشد منطقه یورو در سال 2023 ممکن است خفیف تر از چیزی باشد که قبلاً تصور می شد.

پس از رسیدن به بالاترین سطح سه هفته ای 1.2209 در روز دوشنبه، 0.1% کاهش یافت و به 1.2170 رسید. بر اساس داده‌های کنسرسیوم خرده‌فروشی بریتانیا و KPMG، یک شبه اخبار اقتصادی مثبتی نیز در بریتانیا منتشر شد، زیرا در ماه گذشته نسبت به سال قبل 6.5 درصد افزایش یافت.

0.1% افزایش یافت و به 132.00 رسید. ین حتی در حالی که داده ها نشان می داد در دسامبر بیش از حد انتظار رشد کرده بود، سقوط کرد و فشار بیشتری را بر سیاست های پولی سفت تر در آینده نزدیک وارد کرد.

پس از کاهش بیشتر اقدامات ضد کووید و بازگشایی مرزهای بین‌المللی توسط چین، یوان چین با 0.1 درصد افزایش به 6.7811 رسید، در حالی که یوان چین با 0.1 درصد به 0.6902 رسید.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-edges-higher-powell-speech-looms-large-2976838