لبه های دلار بالاتر است. با بهبود اعتماد بانکی توسط Investing.com هنوز شکننده است

بر اساس داده‌های موسسه GfK در روز چهارشنبه، 0.1 درصد کاهش یافت و به 1.0831 رسید که در ماه آوریل افزایش خواهد یافت، اما کمتر از حد انتظار.

بازده اوراق قرضه یک شبه افزایش یافت و به دلار کمک کرد.

پس از اینکه رئیس بانک مرکزی انگلیس در مورد اهمیت مقابله با تورم در اوایل این هفته نسبتاً بدبین به نظر می‌رسید، با 0.1 درصد کاهش به 1.2328 رسید، تا حد زیادی افزایش‌های اخیر را حفظ کرد.

با این حال، نیل کشکاری، رئیس بانک فدرال رزرو مینیاپولیس – یکی از بزرگ‌ترین شاهین‌های FOMC – در اوایل این هفته در مورد تأثیر اقتصادی بحران اعتباری هشدار داد و گفت که آشفتگی بانکی اخیر خطر رکود اقتصادی ایالات متحده را افزایش داده است.

این موسسه پیش بینی کرده است که شاخص احساسات مصرف کننده خود را از 30.6- در ماه مارس، پایین تر از 29.0- مورد انتظار، به 29.5- در ماه آوریل ارتقا دهد.


© رویترز

با این حال، اکنون توجه به این موضوع معطوف شده است که آیا سیاست گذاران به اندازه کافی برای ادامه چرخه افزایش نرخ خود در اوایل ماه مه اطمینان خواهند داشت.

معاون نظارت فدرال رزرو روز سه شنبه در جلسه کمیته بانکی سنا گفت که سیستم ایالات متحده “سالم و انعطاف پذیر” است، زیرا او تلاش کرد به سرمایه گذاران اطمینان دهد که سرایت گسترده ناشی از شکست چند بانک منطقه ای بعید است.

توسط پیتر پرستار

Investing.com – دلار آمریکا در اوایل تجارت اروپا در روز چهارشنبه افزایش یافت و تلاش کرد ضررهای دو روزه را متوقف کند، اما این پناهگاه امن با توجه به اعتماد فزاینده به سلامت بخش بانکداری جهانی شکننده باقی ماند.

بخوانید:  بانک مرکزی آرژانتین بزرگترین خرید دلار آمریکا در پنج ماه گذشته را به ثبت رساند

در ساعت 03:00 ET (07:00 GMT)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می‌کند، پس از افت حدود 0.3 درصدی در هر یک از دو جلسه گذشته، 0.2% بالاتر در 102.328 معامله شد.

انتظار می‌رود که تنظیم‌کننده روز چهارشنبه به دومین روز شهادت در کاپیتول هیل، این بار در مجلس نمایندگان ادامه دهد.

GfK گفت که قرائت آوریل که برای ششمین ماه متوالی افزایش یافته است، نشان می دهد که احساسات در مسیر بهبود است، اما سرعت رشد به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

ING افزود: “با توجه به اینکه انتظارات نرخ BoE اکنون پشتیبانی می شود، ما فکر می کنیم GBP/USD می تواند به زودی به سمت مقاومت های کلیدی 1.2426 (بالاترین ماه دسامبر) و 1.2500 حرکت کند.

این شاخص اندکی بالاتر از پایین ترین سطح هفته گذشته 101.91 است که ضعیف ترین سطح آن از اوایل فوریه تاکنون است.

تحلیلگران ING در یادداشتی می‌گویند: «از آنجایی که فدرال‌رزرو یک روایت تندروانه برای تکیه بر آن ارائه نمی‌کند، قیمت‌گذاری بازار نرخ‌های آتی همچنان به اخبار مربوط به ثبات مالی وابسته است.»

حساس به ریسک پس از نرم‌تر از حد انتظار در فوریه، 0.4% کاهش یافت و به 0.6680 رسید، 0.8% افزایش یافت و به 131.93 رسید، در حالی که ین به شدت تحت تاثیر قرار گرفت، در حالی که 0.2% افزایش یافت و به 6.8895 رسید و به سمت سطح نااطمینان 7 در میانه بازگشت. قدرت بازگشت اقتصادی چین در سال جاری.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-edges-higher-still-fragile-as-banking-confidence-improves-3043425