لبه های دلار بالاتر است. افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه ژوئن هنوز امکان پذیر است توسط Investing.com

پیش از انتشار داده های اولیه ماه مه برای منطقه یورو، که انتظار می رود نشان دهد بخش خدمات قوی از تولید ضعیف حمایت می کند، تا حد زیادی ثابت در 1.0813 معامله شد.

جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، یک شاهین معروف، از دو افزایش دیگر نرخ بهره در سال جاری به منظور مهار تورم حمایت کرد، در حالی که همکار وی در مینیاپولیس، نیل کشکاری، گفت که بانک مرکزی باید ماه آینده نشان دهد که انقباضات حتی به پایان نرسیده است. اگر ماه بعد مکث کرد

کمتر از دو هفته تا اولین نکول احتمالی دولت ایالات متحده وجود دارد که بازارهای مالی را متلاطم می کند و دلار که اغلب به عنوان پناهگاه امنی در مواقع استرس عمل می کند، با مقداری تقاضا مواجه شده است.

با این حال، ین از داده هایی بهره مند شد که نشان می داد رشد غیرمنتظره این کشور در ماه مه رشد کرد، در حالی که رشد به رکورد بالایی رسید.

0.1% کاهش یافت و به 1.2426 رسید، در حالی که انتظار می رود ارقام سریع نیز در بریتانیا وجود داشته باشد، در حالی که قیمت حساس به ریسک تا حد زیادی ثابت در 0.6653 معامله شد، حتی به عنوان مثبت نشان دهنده انعطاف پذیری در اقتصاد است.

رئیس فدرال رزرو در نشست ژوئن بانک مرکزی در کنفرانسی در روز جمعه به مکث اشاره کرد، اما ممکن است هنوز مجبور باشد تعدادی از همکارانش را متقاعد کند.

0.2% افزایش یافت و به 7.0463 رسید، در حالی که یوان در بحبوحه ادامه ابهام نسبت به کاهش رشد اقتصادی در کشور، نزدیک به پایین ترین سطح شش ماهه دلار معامله شد.

بخوانید:  از نظر فنی چه مشکلی برای S&P می تواند باشد؟

در ساعت 02:55 ET (06:55 به وقت گرینویچ)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می‌کند، به 103.140 رسید که فاصله چندانی با 103.63 دو ماهه هفته گذشته نداشت.

0.1% کاهش یافت و به 138.52 رسید، پس از صعود قبلی به اوج نزدیک به شش ماهه تجارت آسیا، که منعکس کننده تضاد فاحش بین فدرال رزرو هنوز هم شاهین و یک بانک فوق العاده است.

جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده، با بیان این که اکنون «به احتمال زیاد» در اوایل ماه ژوئن بودجه کافی در وزارت خزانه داری تمام شود، بر فوریت این وضعیت افزود.

پابلو هرناندز دی کوس، سیاستگذار بانک مرکزی اروپا، روز دوشنبه گفت که بانک مرکزی اروپا همچنان باید نرخ های بهره خود را بیشتر افزایش دهد تا تورم را به هدف میان مدت 2 درصدی خود کاهش دهد.

Investing.com – دلار آمریکا در اوایل تجارت اروپا روز سه‌شنبه افزایش یافت و با ادامه بن‌بست سقف بدهی و به دنبال اظهارات تندروانه مقامات فدرال رزرو، احساس ریسک کاهش یافت.پیش از نشست سیاست گذاری بانک مرکزی مجارستان که می تواند منجر به کاهش نرخ بهره اصلی آن برای اولین بار در سه سال گذشته شود، 0.2 درصد افزایش یافت و به 346.43 رسید.

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا و کوین مک‌کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اواخر روز دوشنبه بدون توافق در مورد چگونگی افزایش سقف بدهی 31.4 تریلیون دلاری دولت آمریکا به گفتگو پایان دادند.

همچنین اظهارات مقامات بانک مرکزی که نشان می‌دهند افزایش نرخ بهره در ژوئن همچنان یک گزینه زنده است، باعث تقویت دلار شد.

بخوانید:  ردیاب رشد دستمزد ماه آوریل فدرال رزرو آتلانتا از 6.4 درصد در ماه مارس به 6.1 درصد کاهش یافته است

انتظار می‌رود بانک مرکزی که بالاترین هزینه‌های استقراض اتحادیه اروپا را بر عهده دارد، نرخ بهره یک شبه خود را تا اواخر روز سه‌شنبه با یک درصد کامل کاهش دهد و به ۱۷ درصد برساند.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-edges-higher-fed-rate-hike-in-june-still-possible-3088329