فهرست جدید TSXV به نظر می رسد به بازار 3 میلیارد دلاری درمان آسیب نخاعی (NRX.V) رسیدگی کند.

علیرغم تحلیل‌های مالی محدود موجود در سهام، به نظر می‌رسد با توجه به این واقعیت که بازار درمان نخاع به رشد خود ادامه می‌دهد، این یک فرصت بالقوه منحصربه‌فرد به نظر می‌رسد، بنابراین بازیگران جدید در این زمینه را قادر می‌سازد تا در این صنعت در حال رشد مشارکت کنند. علاوه بر این، به نظر می رسد هر شرکتی که درمانی ارائه دهد که پتانسیل باز کردن راز بازگرداندن عملکرد را به بیمارانی که آسیب تروماتیک ستون فقرات را تجربه کرده اند را داشته باشد، ارزش توجه دارد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/new-tsxv-listing-looks-to-address-the-3b-spinal-cord-injury-treatment-market-nrxv-202207180919

این شرکت در حال توسعه یک درمان جدید، غیر تهاجمی و هدایت‌شده زیستی برای بازگرداندن عملکرد بیماران مبتلا به ضایعات حاد نخاعی است.

درمان موفقیت آمیز برای آسیب های نخاعی (SCI)

مطالعات همچنین نشان داد که فناوری نورکسون ممکن است برای سایر نشانه‌ها از جمله سکته مغزی و آسیب‌های مغزی تروماتیک (TBI) مفید باشد.

انتظار می رود آسیب های مربوط به ستون فقرات در آینده به دلیل تصادفات موتوری، آسیب های محل کار، سکته مغزی و ناتوانی های حرکتی مرتبط با سرطان افزایش یابد. در حال حاضر، سالانه بین 250000 تا 500000 نفر در سراسر جهان دچار آسیب نخاعی می شوند و هزینه درمان مادام العمر از 1.6 میلیون دلار تا نزدیک به 5 میلیون دلار برای افراد 25 ساله، تا 1.1 میلیون دلار تا نزدیک به 2.7 میلیون دلار برای افراد 50 ساله متغیر است. انتظار می رود کل بازار قابل آدرس دهی برای آسیب های ترومای نخاعی تا سال 2025 به 3.04 میلیارد دلار با CAGR 3.7٪ برسد.

NurExone در حال توسعه یک درمان انقلابی با هدایت زیستی است. این فناوری مبتنی بر اگزوزوم‌ها، ذرات کوچکی است که هنگام تکثیر سلول‌های بنیادی ایجاد می‌شوند تا عوامل درمانی را به مکان خاصی در بدن برسانند. عوامل اختصاصی نورکسون که توسط اگزوزوم ها تحویل می شوند، محیطی را ایجاد می کنند که ممکن است از بازسازی اعصاب حمایت کند. برای آسیب های ستون فقرات، درمان با هدایت زیستی عاملی است که پروتئین PTEN را در سلول های عصبی مهار می کند و به بازسازی اعصاب اجازه می دهد.

NurExone حقوق انحصاری فرآیند تولید اگزوزوم پیشرفته را که در موسسه فناوری اسرائیل Technion، حیفا توسعه یافته است، به دست آورده است. NurExone مسئول تحقیقات اضافی اگزوزوم، مدیریت مطالعات بالینی و تجاری سازی این فناوری برای نشانه های مختلف خواهد بود که به سیستم عصبی مرکزی (CNS) محدود نمی شود.

فهرست NurExone

از سال 2018 به عقب برگردیم تا صرفاً به فناوری اگزوزوم نگاه کنیم (الزاماً به SCI مربوط نمی شود)، از سال 2018، اگزوزوم ها یک زمینه درمانی نوظهور هستند، با صدها میلیون دلار آمریکا که توسط شرکت هایی از جمله Eli Lilly، Roche و Takeda در فناوری های اگزوزوم سرمایه گذاری شده است.

درج NurExone در TSX.V تحت نماد NRX از طریق خرید معکوس توافق شده (RTO) EnerSpar که در 3 ژانویه 2022 امضا شد، انجام شد. EnerSpar هر سهم عادی NurExone را در ازای 17 سهام EnerSpar پس از ادغام خریداری خواهد کرد که منجر به در مجموع 48383963 سهم موجود پس از اتمام معامله.

سالانه بیش از دویست و پنجاه هزار نفر در ایالات متحده از آسیب های نخاعی رنج می برند، با بیمارانی که معمولاً از دست دادن عملکرد عمده و عمدتاً غیرقابل برگشتی را تجربه می کنند که به میلیون ها دلار مراقبت مادام العمر برای هر بیمار نیاز دارد.

این شرکت مطالعات پیش بالینی و حیوانی را انجام داد که نشان داد درمان با هدایت زیستی منجر به بهبود قابل توجه، بازیابی حسی و بازیابی سریع‌تر رفلکس می‌شود. این مطالعه نشان می‌دهد که فناوری انحصاری نورکسون باعث ایجاد اتصالات جدیدی در نخاع شده و آسیب‌های ناشی از جراحات را حداقل تا حدی ترمیم می‌کند.

این شرکت در سال 2020 بر اساس تحقیقات پروفسور شولامیت لونبرگ، رئیس بخش مهندسی پزشکی در Technion و توسط پروفسور دانیل آفن، رئیس آزمایشگاه علوم اعصاب در مرکز تحقیقات پزشکی Felsenstein در دانشگاه تل آویو تأسیس شد.

فرصت بازار