فعلاً EUR/USD سطوح بالای 1.0850 را رها می کند – Commerzbank


شایعات در مورد روند میان مدت بانک مرکزی اروپا دیروز در بازار چرخید: پس از 50 واحد در ثانیه در فوریه، بانک مرکزی اروپا در حال بررسی یک گام نرخ 25 واحدی در ماه مارس بود. در نتیجه EUR/USD تحت فشار قرار گرفت. از دیدگاه اولریش لوشتمن، رئیس بخش تحقیقات FX و کالا در Commerzbank قابل درک است.

یورو درد ناشی از گزارش ناب ECB را احساس می کند

«تا کنون می‌توان امیدوار بود که بین پایان چرخه افزایش نرخ بهره فدرال رزرو و چرخه بانک مرکزی اروپا، ممکن است دوره‌ای وجود داشته باشد که بانک مرکزی اروپا همچنان نرخ اصلی خود را افزایش می‌دهد، اما نه بانک مرکزی. مدت زیادی است که چنین شرایطی نداشتیم. و بار دیگر احتمال اینکه ما آن را ببینیم کمتر می شود. این دلیل کافی برای بازار برای کنار گذاشتن نرخ مبادله EUR/USD بالای 1.0850 در حال حاضر است. از نظر من قابل درک است.»

«من فکر می‌کنم اگر بانک‌های مرکزی اروپا در جلسه هفته بعد خود به شدت به آن متعهد شوند، گام‌های کوچک‌تر نرخ بانک مرکزی اروپا بر مبنای پایداری یورو منفی خواهد بود.»

آنچه معامله گران FX به آن علاقه دارند این است که آیا بانک مرکزی مربوطه در صورت بروز شوک تورمی به سرعت عمل خواهد کرد و آیا اقدامات متقابل به اندازه کافی قوی را اجرا خواهد کرد. اگر این اطمینان وجود داشته باشد، ارز مورد نظر جذاب است. اگر با سطح تورم 9 درصد، بانک مرکزی اروپا کاهش تلاش های خود را در مبارزه با تورم به طور قابل توجهی در نظر بگیرد، این اعتماد خدشه دار می شود.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/eur-usd-to-abandon-levels-above-10850-for-now-commerzbank-202301180755