فرانک ضعیف تر به افزایش ذخایر ارزی بانک ملی سوئیس کمک می کند

با این حال، الساندرو بی، اقتصاددان UBS، گفت که خواندن داده‌های ذخایر فارکس دشوار است زیرا دو اثر را با هم ترکیب می‌کند – خرید یا فروش ذخایر FX SNB و اثرات ارزش‌گذاری.

هر ماه ارزش ذخایر SNB به گونه ای تنظیم می شود که اثرات تبدیل ارز را منعکس کند، و هر سه ماه یکبار نیز برای منعکس کردن ارزش بازار سهام و اوراق قرضه خریداری شده توسط بانک مرکزی، دوباره تنظیم می شود.

SNB 817.16 میلیارد فرانک سوئیس (821.27 میلیارد دلار) در ارزهای خارجی در پایان اکتبر در اختیار داشت، در حالی که این رقم در سپتامبر 806.11 میلیارد فرانک بود که از 807.13 میلیارد فرانک گزارش شده بود.

Bee گفت: “من فکر نمی کنم SNB ذخایر FX را به مقدار زیادی برای حمایت از فرانک سوئیس بفروشد.” مداخلات ارزی در هر دو طرف به نظر من ابزاری است که آنها فقط زمانی از آن استفاده می کنند که واقعاً نگران اقتصاد یا تورم باشند.


© رویترز. عکس فایل: ساختمان بانک ملی سوئیس (SNB) در 16 ژوئن 2022 در برن، سوئیس تصویر شده است. رویترز/آرند ویگمن

SNB از اظهار نظر در مورد این تغییر خودداری کرد.

بوترون قبل از انتشار این داده ها گفت: «داشتن فرانک قوی ابزار مفیدی در برابر تورم است و مبارزه با تورم وظیفه شماره 1 SNB است.

قیمت‌های وارداتی حدود 1.7 واحد درصد به نرخ تورم 3 درصدی سوئیس در ماه اکتبر کمک کردند، در حالی که 1.3 درصد از افزایش قیمت‌های داخلی ناشی شد.

زوریخ (رویترز) – داده‌های بانک مرکزی روز دوشنبه نشان داد که ذخایر ارزی بانک ملی سوئیس در ماه اکتبر افزایش یافت، زیرا کاهش ارزش فرانک سوئیس به معکوس کردن افت شدید در سپتامبر کمک کرد.

(1 دلار = 0.9950 فرانک سوئیس)


منبع: https://www.investing.com/news/economy/weaker-franc-helps-swiss-national-banks-forex-reserves-rise-2934218

فعالان بازار به دنبال نشانه‌های احتمالی مبنی بر اینکه بانک مرکزی با حمایت از افزایش ارزش فرانک سوئیس در سال جاری، بخشی از دلار و یورو خود را برای مهار تورم می‌فروشد، به داده‌ها نگاه می‌کنند.

فرانک ارزان تر می تواند به معنای افزایش ذخایر با وجود مداخله احتمالی در بازار ارز باشد.

ماکسیم بوترون، اقتصاددان کردیت سوئیس، که تخمین می زند SNB در ماه سپتامبر 3.4 میلیارد فرانک ارز خارجی فروخته است، گفت: «این امکان وجود دارد که SNB برخی از ارزهای خارجی خود را برای تقویت فرانک سوئیس بفروشد.