فرانک سوئیس ارزش زیادی ندارد

اظهارات او در حالی بیان می‌شود که SNB پس از سال‌ها مداخله ارزی و نرخ‌های بهره منفی بر روی استفاده از قدرت فرانک برای مبارزه با تورم تمرکز می‌کند تا از ترس اینکه اقتصاد وابسته به صادرات را فلج کند، فرانک را مهار کند.

“در گذشته، ما به فرانک سوئیس به عنوان بسیار ارزشمند یا حتی به میزان قابل توجهی بیش از حد ارزش گذاری شده اشاره می کردیم تا سیگنالی در مورد نیاز به مداخله ارائه دهیم. در حال حاضر ارزش فرانک سوئیس دیگر به وضوح بالا نیست و ما نمی خواهیم. او در مصاحبه ای که روز شنبه منتشر شد به روزنامه Neue Zuercher Zeitung گفت.

“اگر بخواهیم مقادیر زیادی از دارایی های خارجی را فوراً بفروشیم، این فشار افزایشی بیش از حد ایجاد می کند. مطلوب ترین زمان برای فروش زمانی است که فشار تورمی داریم، نرخ های بهره به وضوح مثبت هستند و فرانک روند ضعیفی را نشان می دهد.”


منبع: https://www.investing.com/news/economy/swiss-franc-not-highly-valued–snbs-jordan-2903285

اردن گفت ترازنامه SNB یک ابزار سیاستی است که می تواند در کنار نرخ سیاستی خود برای تضمین ثبات قیمت ها استفاده کند.

زوریخ (رویترز) – توماس جردن، رئیس بانک ملی سوئیس، به یک روزنامه سوئیسی گفت که فرانک سوئیس علیرغم افزایش اسمی ارزش بالایی ندارد و افزود که بانک مرکزی قصد دارد عمداً در مورد نحوه نگاهش به ارز امن مبهم باشد.

او گفت که پایان دادن به ترازنامه SNB “احتمالاً زمان قابل توجهی خواهد داشت.”

او گفت: «ما قرار نیست ترازنامه خود را صرفاً به دلیل اندازه زیاد کاهش دهیم، اما اگر به ما کمک کند ثبات قیمت را تضمین کنیم، مطمئناً این کار را خواهیم کرد.

بخوانید:  موقعیت‌های خالص ژاپن CFTC JPY NC: ¥-67.4K در مقابل ¥-64.9K

ین در پایین ترین سطح تاریخی خود قرار دارد، پوند استرلینگ ارزش قابل توجهی را از دست داده و یورو نسبتا ضعیف است. من نشانه هایی از افزایش رقابتی نمی بینم. دو ارز قدرتمند، دلار آمریکا و فرانک سوئیس، به عنوان پناهگاه های امن در نظر گرفته می شوند. ،” او گفت.


© رویترز. عکس فایل: اسکناس های 1000 فرانک سوئیس در یک جعبه در یک بانک سوئیس در زوریخ، 9 آوریل 2019. رویترز/آرند ویگمان/عکس فایل

اردن گفت که دوره رقابتی افزایش ارزش پول را نمی بیند زیرا سایر بانک های مرکزی همین استراتژی را اتخاذ می کنند.

او گفت اگر فرانک به شدت افزایش یابد که محیط سیاست پولی بیش از حد محدود شود، SNB به مداخله ادامه خواهد داد. اما ما همچنین نمی‌خواهیم مشکل تورم را با فرانک بسیار ضعیف تشدید کنیم. ما عمدا نمی‌خواهیم دقیق‌تر صحبت کنیم.