فرانسه، سنگاپور و سوئیس به طور مشترک ارزهای دیجیتال بانک مرکزی را توسط رویترز آزمایش می کنند

لندن (رویترز) – فرانسه، سنگاپور و سوئیس آزمایش مشترک ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDCs) خود را در اولین آزمایش بین منطقه ای در نوع خود راه اندازی کردند.


© رویترز.

بیشتر آنها نمی‌خواهند پیشرفت‌های بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال را پشت سر بگذارند، اما با پیچیدگی‌هایی که به ارمغان می‌آورند دست و پنجه نرم می‌کنند، چنین احتیاط در مورد میزان کنترلی که می‌توانند به دولت‌ها بدهند.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/france-singapore-switzerland-jointly-test-central-bank-digital-currencies-2929833

این پروژه که حدود شش ماه ادامه خواهد داشت، از آنچه به عنوان سازندگان بازار خودکار (AMM) شناخته می شود برای مبادله فرامرزی فرانک سوئیس، یورو و دلار سنگاپور CBDCهای فرامرزی استفاده خواهد کرد.

به نظر می‌رسد که آنها دارای پتانسیلی هستند که به عنوان ستون فقرات زیرساخت بازار مالی مورد نیاز برای مبادله ارزهای دیجیتال بین کشورها هستند.

حدود 90 درصد از بانک های مرکزی جهان یا از CBDC ها استفاده می کنند، آزمایش می کنند یا به دنبال آن هستند.

پروتکل های AMM برای ترکیب نقدینگی ادغام شده با الگوریتم ها برای تعیین قیمت بین دو یا چند دارایی دیجیتالی توکن شده مانند ارزها طراحی شده اند.

سیسیلیا اسکینگزلی، از گروه بانک مرکزی بانک تسویه بین‌المللی که بر این پروژه نظارت می‌کند، که هدف آن ارائه اثبات مفهومی تا اواسط سال آینده است، گفت که این اولین همکاری در سراسر مناطق است و او انتظار دارد که بیشتر دنبال شود.

بخوانید:  AUD/USD پس از PCE ایالات متحده به سمت 0.6970s بهبود می یابد، اما کاهش می یابد