فدرال رزرو چگونه داده های شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده را خواهد خواند؟

در طول ماه، پیش‌بینی می‌شود که شاخص قیمت مصرف‌کننده با افزایش 0.4 درصدی در آوریل، از 0.1 درصد افزایش ثبت شده در ماه مارس، شتاب بگیرد. با این حال، انتظار می رود که CPI اصلی 0.4٪ افزایش یابد، همان سرعت ماه قبل.

در همین حال، ضوانی مهتا، تحلیلگر ارشد نشست آسیایی در FXStreet، چشم‌انداز فنی مختصری را برای این شرکت ارائه می‌کند و توضیح می‌دهد: «یورو/دلار آمریکا در روز سه‌شنبه کمتر از میانگین متحرک کوتاه‌مدت 21 روزه (DMA) در 1.0997 قرار گرفت. با این حال، با شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI) که همچنان از خط وسط دفاع می کند، خریداران یورو همچنان امیدوار هستند.

گزارش داده‌های CPI برای انتشار در ساعت 12:30 به وقت گرینویچ در 10 می برنامه‌ریزی شده است. نرخ پایین‌تر از حد انتظار، به‌ویژه در مورد تورم ماهانه ماهانه، می‌تواند انتظارات برای کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در نیمه دوم سال جاری را افزایش دهد. طبق گزارش CME Group FedWatch Tool، بازارها در حال حاضر تقریباً 90 درصد احتمال توقف فدرال رزرو در ماه ژوئن را قیمت گذاری می کنند در حالی که احتمال کاهش 33 درصدی نرخ بهره در اوایل جولای وجود دارد.

دلار ایالات متحده (USD) پس از گزارش قوی حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در آوریل، در تلاش برای بهبودی ضعیف است. نظرسنجی افسر وام، که توسط فدرال رزرو (فدرال رزرو) در روز دوشنبه منتشر شد، نشان داد که شرایط اعتباری ایالات متحده کمتر از حد انتظار است، که به افزایش ارزش دلار نیز کمک می کند.

کاهش نرخ CPI انتظارات بازار را در مورد کاهش نرخ بهره فدرال رزرو زودتر (نه دیرتر) تقویت می کند و دوباره به روند نزولی دلار آمریکا دامن می زند. این به نوبه خود، باید به جفت EUR/USD اجازه دهد تا حرکت صعودی خود را از سر بگیرد و دوباره سطح 1.1100 را هدف قرار دهد. از سوی دیگر، داده‌های تورمی قوی‌تر از ایالات متحده می‌تواند منجر به قیمت‌گذاری مجدد چشم‌انداز نرخ بهره فدرال رزرو شود، و به نوبه خود، زمینه دیگری را برای بهبود مداوم دلار آمریکا فراهم کند.

بخوانید:  NZD/USD با کاهش ارزش دلار آمریکا به بالای 0.6200 بازگشت

داده های CPI ایالات متحده بیشترین ارتباط را برای فدرال رزرو خواهد داشت، زیرا بانک مرکزی ایالات متحده در نشست سیاست گذاری خود در 3 مه به صراحت اعلام کرد که “برای تعیین میزان افزایش بیشتر نرخ بهره” به عنوان افزایش سطح تورم، “داده ها را رویکردی وابسته به خود خواهد گرفت”. و استرس بخش بانکی همچنان در کانون توجه قرار دارد. فدرال رزرو محدوده هدف برای نرخ وجوه فدرال را با 25 واحد پایه مورد انتظار (bps) به 5.0٪ -5.25٪ افزایش داد. با این حال، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در کنفرانس مطبوعاتی خود لحن محتاطانه ای اتخاذ کرد و خاطرنشان کرد که فدرال رزرو آماده است تا در صورت بروز خطر، موضع سیاست پولی را به طور مناسب تنظیم کند.

اداره آمار کار شاخص قیمت مصرف کننده را منتشر می کند که محاسبه میانگین قیمت مجموعه ای از کالاها و خدمات است. افزایش CPI حاکی از کاهش قدرت خرید مصرف کنندگان است. CPI مهم ترین اندازه گیری روند تورم در نظر گرفته می شود. به طور معمول، زمانی که CPI بالاتر از حد انتظار است، ارزش دلار آمریکا را در مقایسه با سایر ارزها تقویت می‌کند، اما پایین‌تر از حد انتظار می‌تواند باعث تضعیف دلار شود.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/cpi-data-expectations-analyzing-us-inflation-202305100600

انتشار داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) برای آوریل که توسط اداره آمار کار ایالات متحده (BLS) منتشر شده است، برای 10 می در ساعت 12:30 GMT برنامه ریزی شده است.

پیش‌بینی می‌شود که داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده ایالات متحده، به صورت سالانه، در ماه آوریل 5.0 درصد افزایش یابد، همان سرعتی که در ماه مارس وجود داشت. پیش‌بینی می‌شود که عدد اصلی CPI، که قیمت‌های بی‌ثبات مواد غذایی و انرژی را حذف می‌کند، 5.5 درصد افزایش یابد، کمی کمتر از 5.6 درصد چاپ گزارش شده در ماه مارس.

بخوانید:  نخست وزیر جدید بریتانیا تراس در حال آماده سازی یک طرح 130 میلیارد پوندی برای مسدود کردن قبوض انرژی است

بازارها اکنون مشتاقانه منتظر داده های تورم هستند تا ارزیابی کنند که چگونه فدرال رزرو ممکن است سیاست پولی خود را در نشست بعدی خود در ژوئن تنظیم کند و به دنبال ارزش گذاری جدید دلار باشد.

در گزارش داده های CPI بعدی چه انتظاری داریم؟

Dhwani همچنین سطوح فنی مهمی را برای معامله جفت EUR/USD بیان می‌کند: «در روند صعودی، خریداران EUR/USD باید جایگاهی بالاتر از مقاومت صعودی 21 DMA پیدا کنند، که بالاتر از آن، بالاترین سطح 1.1053 روز دوشنبه می‌تواند به چالش کشیده شود. شکست پایدار بالاتر از دومی درها را دوباره به سمت بالاترین سطح سالانه 1.1095 باز می کند.”

محتوای مربوط به داده های CPI

درباره شاخص قیمت مصرف کننده

تورم دستمزدها به طور غیرمنتظره ای در ماه آوریل شتاب گرفت و بنابراین، داده های CPI آوریل به دقت مورد بررسی قرار خواهند گرفت تا مشخص شود آیا فدرال رزرو می تواند برای مدت طولانی تری قبل از تصمیم گیری برای کاهش نرخ بهره در اواخر سال جاری باقی بماند یا خیر.

با ادامه بحران اعتماد در بخش بانکی این کشور، سهام بانک های ایالات متحده هفته گذشته سقوط کرد. سهام PacWest مستقر در کالیفرنیا 50 درصد سقوط کرد در حالی که سهام اتحادیه وسترن نیز نزدیک به 40 درصد سقوط کرد. فروش سهام بانکی این هفته پس از توقیف First Republic توسط رگولاتورها و فروخته شدن به بزرگترین بانک آمریکا، JPMorgan Chase، افزایش یافت.

بخوانید:  S&P 500 با رالی 1.9 درصدی به بالاترین حد دیروز نزدیک شد


اشتراک گذاری:

  • انتظار می رود که شاخص قیمت مصرف کننده سالانه در ایالات متحده در ماه آوریل 5.0 درصد افزایش یابد و نسبت به ماه مارس ثابت بماند.
  • تورم اصلی CPI در آوریل 5.5 درصد سالانه پیش‌بینی می‌شود که کمتر از نرخ 5.6 درصدی مارس است.
  • با توجه به CPI ایالات متحده، دلار آمریکا می تواند تأثیر قابل توجهی بر چشم انداز نرخ فدرال رزرو داشته باشد.

دلار آمریکا در واکنش فوری بازار به حرکت در می آید، زیرا هر گونه واگرایی معنی دار از قرائت های مورد انتظار باید باعث ایجاد نوسان شدید در بازارها شود و به معامله گران اجازه دهد تا فرصت های کوتاه مدت را در اطراف جفت یورو/دلار آمریکا به دست آورند.

انفجار حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده در هفته گذشته و اظهار نظر جروم پاول، انتظارات بازار در مورد کاهش نرخ در سال جاری را به عقب انداخت، اما سوآپ شاخص یک شبه (OIS) تنها تا حدی انتظارات کاهش نرخ را در ماه جولای کاهش داد. عنوان حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) در ماه آوریل 253 هزار جهش داشت که بهتر از 179 هزار مورد انتظار و رقم قبلی 165 هزار بود. نرخ بیکاری به طور غیرمنتظره ای در ماه آوریل به 3.4 درصد کاهش یافت، در حالی که میانگین درآمد ساعتی سالانه به 4.4 درصد در ماه گزارش شده در مقابل 4.2 درصد مورد انتظار افزایش یافت.

تحلیلگران TD Securities پیش‌نمایش کوتاهی از داده‌های کلان کلیدی ارائه می‌کنند و توضیح می‌دهند: «توجه بازار در این هفته بر داده‌های CPI آوریل پس از گزارش حقوق و دستمزد متمرکز خواهد شد که قوی‌تر از نرخ پیش‌بینی شده بود. ما به دنبال ثابت ماندن تورم اصلی هستیم و شاخص برای دومین ماه متوالی به میزان 0.4 درصد افزایش می یابد، زیرا تورم کالاها احتمالاً به شتاب ادامه می دهد.

گزارش شاخص قیمت مصرف کننده چه زمانی خواهد بود و چگونه می تواند EUR/USD را تحت تاثیر قرار دهد؟