فدرال رزرو آمریکا آماده چرخش است، دلار آمریکا سقوط کرد

گرین بک در روز چهارشنبه تحت فشار فروش قرار گرفت و روز خود را به شدت در برابر همه رقبای اصلی خود به پایان رساند. دلار آمریکا تحت تأثیر داده‌های ضعیف مرتبط با رشد و کاهش ارزش دلار قرار گرفتصورتجلسه جلسه FOMC.

ارزهای مرتبط با کالا از لحن خوش بینانه سهام های جهانی بهره مند شدند. شاخص های آسیایی و اروپایی در سبز بسته شدند، در حالی که شاخص های ایالات متحده پس از جلسه FOMC شتاب صعودی گرفتند. AUD/USD حدود 0.6730 معامله می شود در حالی که USD/CAD به سمت منطقه قیمت 1.3360 کاهش یافت.

چگونه SBF بلیط یک طرفه FTX را برای ورشکستگی خریداری کرد و بازارهای کریپتو را به هم ریخت


این سند نشان داد که اکثر شرکت‌کنندگان موافق بودند که علی‌رغم اینکه ریسک چشم‌انداز تورم به سمت بالا باقی می‌ماند، سرعت پایین‌تر افزایش نرخ بهره به زودی مناسب خواهد بود. علاوه بر این، آنها معتقدند سیاست پولی در حال نزدیک شدن است سطح “به اندازه کافی محدود کننده”. دلار آمریکا به دلیل واکنش فوری به این خبر کاهش بیشتری پیدا کرد، در حالی که شاخص های ایالات متحده روند صعودی را طی کردند. احتمال افزایش 50 bps پس از انتشار و طبق گفته Fedwatch به 79٪ افزایش یافت، در حالی که نرخ پایانه اکنون 5.03٪ است.

آنچه باید در روز پنجشنبه 24 نوامبر رعایت کنید:

S&P Global تخمین اولیه PMI ماه نوامبر خود را منتشر کرد. ارقام اتحادیه اروپا بهتر از حد انتظار بود اما در سطح انقباض باقی ماند. با این حال، شاخص‌های ایالات متحده ناامید شدند و اولین دوره فروش دلار را آغاز کردند. EUR/USD قبل از بسته شدن نزدیک به رقم 1.0400 معامله می شود.

ایالات متحده روز پنجشنبه روز شکرگزاری را جشن می گیرد، به این معنی که فعالیت در بازارهای مالی تا آخر هفته محدود خواهد شد.

ارزهای امن جزو بهترین عملکردها در برابر دلار آمریکا بودند. USD/CHF به 0.9420 کاهش یافته است، در حالی که USD/JPY حدود 139.45 معامله می شود. طلای نقطه‌ای در بیشتر ساعات روز پایین ماند و در اواخر بعد از ظهر آمریکا از مرز 1750 دلار جهش کرد و رشد روزانه خود را حفظ کرد.

جفت GBP/USD در حوالی 1.2050 حرکت می کند و بیشتر سودهای روزانه خود را حفظ می کند. شاخص‌های PMI جهانی S&P بریتانیا بهتر از پیش‌بینی‌ها بودند، اما نشان از انقباض اقتصادی پایدار در این کشور دارند. بازار توجه کمی دارد سرفصل های مرتبط با برگزیت، اما به نظر می رسد این موضوع در حال بازگشت دوباره است. در نهایت، دادگاه عالی بریتانیا با پیشنهاد اسکاتلند برای برگزاری همه پرسی استقلال جدید مخالفت کرد.

این مقاله را دوست دارید؟ با پاسخ دادن به این نظرسنجی ما را در بازخورد یاری کنید:


منبع: https://www.fxstreet.com/news/forex-today-us-federal-reserve-ready-to-pivot-us-dollar-sunk-202211232008

از سوی دیگر، قیمت نفت خام کاهش یافت و WTI در حدود 77.80 دلار در هر بشکه معامله شد. طلای سیاه با وجود سقوط اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده ذخایر نفت در هفته منتهی به 18 نوامبر 3.7 میلیون بشکه کاهش یافت.