عقب نشینی GBP/USD در حدود 1.2450 کاهش می یابد زیرا بازگشت دلار آمریکا فاقد پشتیبانی از سرنخ های اشتغال است.

در روز چهارشنبه، قرائت نهایی بریتانیا از S&P Global/CIPS Composite و خدمات PMI برای ماه مارس متفاوت بود، زیرا اولی تخمین اولیه 52.2 را تایید کرد، اما شاخص خدمات کلیدی از 52.8 پیش بینی اولیه به 52.9 بهبود یافت.

اسکای نیوز در حالی که به نقل از یک منبع ناشناس دفتر کابینه بریتانیا در مورد بررسی‌های پس از برگزیت درباره کالاهایی که در راه هستند، گفت: در مورد برگزیت صحبت می‌کنیم: «الگوی جدیدی بعداً در روز چهارشنبه اعلام می‌شود تا «نیاز به چک برای بسیاری از انواع کالاها را کاهش دهد». به بریتانیا از اتحادیه اروپا (EU).

پس از پایین ترین سطح ناامیدکننده 19 ماهه فرصت های شغلی JOLTS ایالات متحده در ماه فوریه، تغییر اشتغال ADP در ماه مارس از 200 هزار مورد انتظار به 145 هزار کاهش یافت و قبل از 261 هزار مورد بازنگری به سمت بالا بود.

جفت کابل اوایل روز چهارشنبه در بحبوحه ضعف گسترده دلار آمریکا و خوش بینی به برگزیت به بالاترین سطح از ژوئن 2022 رسید. با این حال، جهش بعدی در دلار، به دلیل مشکلات رکود، باعث عقب نشینی مورد انتظار قیمت ها شد. البته شایان ذکر است که جدیدترین بازگشت دلار آمریکا سرنخ‌های ضعیف اشتغال را نادیده می‌گیرد. به‌علاوه، داده‌های ترکیبی در خانه ممکن است به خریداران جفت پوند/دلار آمریکا اجازه دهد کمی نفس بکشند.


اشتراک گذاری:

  • GBP/USD پس از به روز رسانی بالاترین سطح 10 ماهه، در حاشیه باقی می ماند.
  • خوش‌بینی برگزیت، دلار آمریکا پایین‌تر در ابتدا خریداران کابل را خشنود کرد، پیش از یک حرکت اصلاحی در میان صحبت‌های رکود.
  • اعداد اشتغال در بریتانیا سیگنال‌های ضعیفی را می‌تاباند و بر بازده دلار آمریکا تأثیر می‌گذارد.
  • مشاهده گزارش ماهانه مشاغل ایالات متحده بسیار مهم است، کاتالیزورهای ریسک نیز برای انگیزه جدید مهم هستند.
بخوانید:  با توجه سرمایه گذاران به گزارش تورم هفته آینده، دلار افزایش یافت. افزایش ین توسط رویترز


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-usd-pullback-fades-around-12450-as-us-dollar-rebound-lacks-support-from-employment-clues-202304052211

GBP/USD در اوایل پنجشنبه در آسیا پس از یک روز پرنوسان که ابتدا بالاترین سطح چند ماهه را بهبود بخشید، قبل از معکوس کردن افزایش، در حدود 1.2460 مشاهده شد.

در ادامه، یک تقویم سبک فقط با داده های سطح دوم ایالات متحده ممکن است معامله گران پوند/دلار آمریکا را سرگرم کند، اما کاتالیزورهای ریسک برای جهت گیری های واضح مهم تر هستند.

تحلیل تکنیکال

در میان این بازی‌ها، مشکلات رکود در ایالات متحده قوی‌تر شد و بر دلار آمریکا سنگینی کرد، همراه با آخرین چالش‌ها برای وضعیت ارز ذخیره آن. وال استریت با افت بازدهی مشابه بسته شد و بازده اوراق خزانه داری آمریکا را غرق کرد. با این حال، احساسات ضعیف به شاخص دلار آمریکا (DXY) اجازه داد تا از پایین ترین سطح دو ماهه خود بازگردد و روند نزولی دو روزه را تجربه کند.

GBP/USD، مگر اینکه به زیر سطح مقاومت تبدیل به حمایت 1.2445-50 کاهش پیدا کند، حتی اگر RSI بیش از حد خرید حاکی از عقب نشینی قیمت ها باشد.

در همین راستا، قرائت نهایی شاخص‌های سهام شرکت S&P Global Composite و Services در ماه مارس نیز با کاهش روبرو شد، زیرا مورد قبلی از 53.3 برآورد اولیه به 52.3 کاهش یافت در حالی که PMI خدمات از 53.8 پیش‌بینی شده به 52.6 کاهش یافت. مهمتر از همه، PMI خدمات ISM ایالات متحده برای ماه مذکور بدبینی را تقویت کرد زیرا به 51.2 در مقابل 54.5 مورد انتظار و 55.1 قبلی کاهش یافت.