طبق انتظار، خرده فروشی در ماه مارس 1.4 درصد کاهش یافت

خرده فروشی اصلی-که جایگاه‌های بنزین و فروشندگان سوخت و فروشندگان وسایل نقلیه موتوری و قطعات را حذف می‌کنند- در ماه مارس 0.3 درصد افزایش یافت.

فروش خرده فروشی 1.4 درصد کاهش یافت به 65.3 میلیارد دلار در ماه مارس رسید. فروش در 5 زیربخش از 9 زیربخش، که 55.5 درصد از خرده فروشی را تشکیل می دهد، کاهش یافته است که منجر به کاهش در فروشندگان وسایل نقلیه موتوری و قطعات (4.4- درصد) و جایگاه های بنزین و فروشندگان سوخت (3.9-٪) شده است.

به نظر نمی رسد این گزارش تاثیری بر ارزش دلار کانادا داشته باشد. در زمان نوشتن، USD/CAD به معاملات خود در حدود 1.3475 ادامه داد که 20 پیپ در روز کاهش یافت.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/canada-retail-sales-decline-by-14-in-march-as-expected-202305191234


اشتراک گذاری:

  • خرده فروشی در کانادا مطابق با انتظارات کاهش یافت.
  • داده های اولیه حاکی از افزایش 0.2 درصدی در ماه آوریل است.
  • USD/CAD در محدوده کوچکی در حدود 1.3480 باقی می ماند.

“آمار کانادا تخمینی از خرده فروشی ارائه می دهد، که نشان می دهد فروش در ماه آوریل 0.2% افزایش یافته است. به دلیل ماهیت اولیه آن، این رقم اصلاح خواهد شد.»

واکنش بازار

جزئیات بیشتر این نشریه نشان می‌دهد که خرده‌فروشی ex-Autos در همان دوره 0.3٪ کاهش یافته است که کمتر از 0.8٪ کاهش مورد انتظار است.

نکات کلیدی گزارش:

داده های منتشر شده توسط Statistics Canada در روز جمعه نشان داد که خرده فروشی در ماه مارس 1.4 درصد به صورت ماهانه پس از کاهش 0.2 درصدی فوریه کاهش یافته است. این خواندن همانطور که انتظار می رفت آمد.

فروش در فروشندگان وسایل نقلیه موتوری و قطعات برای اولین بار در هشت ماه گذشته کاهش یافت

بخوانید:  پوزیشن های خالص اتحادیه پولی اروپا CFTC EUR NC از 150.5 هزار یورو قبلی به 165 هزار یورو افزایش یافت.