ضرر هفتگی Asia FX Eyes، ین ژاپن با مداخله توسط Investing.com پشتیبانی می شود

یوان همچنین یکی از بدترین ارزهای آسیایی در سال جاری است، زیرا بانک خلق چین شروع به کاهش نرخ بهره برای حمایت از رشد اقتصادی کرد و برخلاف روند افزایش نرخ های جهانی بود.

از سوی دیگر، 0.2 درصد افزایش یافت و کمی از پایین ترین سطح خود پس از افزایش نرخ بهره همانطور که انتظار می رفت بهبود یافت. این کشور، مانند بسیاری از کشورهای دیگر در آسیا، در بحبوحه افزایش قیمت کالاها با تورم بالا مواجه است.

با این حال، با توجه به اینکه BoJ اکنون تنها بانک مرکزی در جهان است که ین را حفظ کرده است، چشم انداز ین ضعیف است و آن را در تضاد با افزایش نرخ های وام در سراسر جهان قرار می دهد. این امر در سال جاری به شدت ین را تحت فشار قرار داده و همچنین باعث ضعف قابل توجهی در اقتصاد ژاپن شده است.

Investing.com– اکثر ارزهای آسیایی در روز جمعه بیشتر سقوط کردند و به دنبال افت هفتگی شدید بودند زیرا سیگنال‌های جنگ طلبانه از سوی فدرال رزرو ایالات متحده باعث تقویت دلار شد، در حالی که مداخله دولت در بازارهای ارز از ین ژاپن حمایت کرد.

0.2% کاهش یافت و به پایین ترین حد دو سال اخیر 7.0957 در برابر دلار رسید، در حالی که حول پایین ترین سطح 81 در نوسان بود. هر دو ارز در این هفته حدود 1.8% از دست دادند.

زیان در این کشور نیز پس از افزایش نرخ‌ها بیش از حد انتظار در روز پنجشنبه محدود شد.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/asia-fx-eyes-weekly-losses-japanese-yen-supported-by-intervention-2897508


© رویترز.

ارزش دلار با 0.2 درصد افزایش به 142.09 رسید و از پایین ترین سطح 24 ساله خود پس از گزارش هایی مبنی بر خرید ین توسط مقامات ژاپنی در بازار آزاد برای تقویت ارز ضعیف شده، بهبود یافت.

بخوانید:  به نظر می رسد GBP/USD با حفظ پشتیبانی کلیدی، ساییدگی جانبی را گسترش دهد

و در روز جمعه تا حد زیادی بدون تغییر بود، اما نزدیک به بالاترین سطح 20 سال گذشته باقی ماند. قرار بود این هفته هر کدام 1.5 درصد افزایش یابد.

نوشته امبار واریک

بازدهی خزانه داری آمریکا نیز افزایش یافت و بر بازارهای آسیایی فشار بیشتری وارد کرد.

ارزهای بزرگتر آسیایی همچنان نسبت به اوایل این هفته که در آن بانک مرکزی لحن جنگ طلبانه تر از حد انتظار داشت، در حال چرخش بودند.

این مداخله به ین کمک کرد تا از ضربات مضاعف یک فدرال‌رزرو جنگ‌طلب بهبود یابد، زیرا BoJ سیاست پولی فوق‌العاده سست خود را علی‌رغم فشار اقتصادی ناشی از افزایش تورم و کاهش رشد حفظ کرد. قرار بود این ارز پس از پنج هفته متوالی کاهش در این هفته 0.6 درصد افزایش یابد.