صندوق سرمایه گذاری EDL از «حمام خون» نوامبر در فارکس ابراز تاسف می کند

(رویترز) – صندوق تامینی EDL Capital در آخرین نامه سرمایه گذار خود، نوامبر را ماه “حمام خون” در بازارهای ارز توصیف کرد، اما ادوارد دی لانگلید، مدیر ستاره صندوق همنام خود، پیش بینی کرد که ضعف اخیر دلار موقتی خواهد بود.

با این حال، این صندوق ضرر زیادی در پوند نداشت زیرا دی لانگلید ارز را در برابر یورو معامله کرد.

در این نامه آمده است: «شورت‌های ما در بریتانیا کمی فاجعه‌آمیز بودند، زیرا جلیقه‌ها منفجر شدند، به بالاترین حد خود بازگشتند و عملکرد قوی داشتند.»

EDL از اظهار نظر خودداری کرد.


منبع: https://www.investing.com/news/economy/hedge-fund-edl-laments-november-bloodbath-in-forex–letter-2963347

EDL Capital بر اساس سیگنال های کلان اقتصادی معامله می کند. این مجموعه ترکیبی از سهام، اوراق قرضه، کالاها، فلزات گرانبها و فارکس دارد. در این نامه آمده است که دی لنگلید موقعیت های فارکس خود را کاهش داده و از بخش هایی از سود فلزات گرانبهای خود سود برده است.

داده‌های روز سه‌شنبه نشان داد که قیمت‌های مصرف‌کننده در ایالات متحده به سختی در ماه نوامبر افزایش یافته است که منجر به کوچک‌ترین افزایش سالانه تورم در نزدیک به یک سال گذشته شده است.

مدیر صندوق سرمایه گذاری 945 میلیون دلاری در نامه ای که روز سه شنبه منتشر شد و رویترز آن را مشاهده کرد، گفت: “ما کوتاه مدت ین، CHF، CNH، NZD و GBP بودیم که این ماه حمام خون بود.”

احساسات نسبت به دارایی های بریتانیا نیز به دنبال شکست اخیر تثبیت شد و به عنوان وزیر دارایی جدید جرمی هانت، راه را برای بازگرداندن اعتبار بازار بریتانیا با بودجه قابل پیش بینی پیش برد.

بخوانید:  افزایش ارزش دلار؛ والر حباب تسهیل فدرال رزرو توسط Investing.com را سوراخ کرد

در نامه اضافه شده است که مدیر صندوق تامینی از نرخ های بلندمدت کوتاه مدت خزانه داری ایالات متحده حمایت می کند. او افزود، در حالی که فدرال رزرو اکنون به نظر می رسد جنگ طلبانه است، اگر داده های اقتصادی ایالات متحده منفی شود، بانک مرکزی ممکن است رویکرد خود را تغییر دهد.

او به ین ژاپن، فرانک سوئیس، دلار نیوزلند و پوند انگلیس اشاره کرد که همگی ماه گذشته افزایش یافتند زیرا نرخ تورم کمتر از حد انتظار آمریکا موجی از فروش دلار را به راه انداخت.

EDL تقریباً 7 درصد از شاخص کلان جهانی وجوه با تمرکز مشابه که توسط Barclayhedge تهیه شده است، بهتر عمل می کند.

نوشته نل مکنزی

در نامه آمده است که اگرچه نوامبر یک ماه مختلط بود، اما صندوق همچنان 1.16 درصد افزایش عملکرد در ماه را داشت و همچنان 15.05 درصد برای سال افزایش داشت.

بازده طلای ۱۰ ساله بریتانیا در ماه نوامبر ۳۷ واحد پایه کاهش یافت و شاخص سهام FTSE-100 تقریباً ۷ درصد افزایش یافت.


© رویترز. عکس فایل: تصویری از دلار آمریکا، فرانک سوئیس، پوند بریتانیا و اسکناس‌های یورو، گرفته شده در ورشو در 26 ژانویه 2011. رویترز/کاچپر پمپل/عکس فایل/عکس فایل