صعود یورو/دلار آمریکا به 1.1055 نزدیک می‌شود، حتی با وجود مشکلات بانکی، تورم مختلط فدرال رزرو و ECB شاهیناشتراک گذاری:

  • EUR/USD قیمت پیشنهادی خود را برای به روز رسانی بالاترین قیمت روزانه، افزایش می دهد و بهبود روز قبل را افزایش می دهد.
  • تورم مختلط منطقه یورو، تردیدها در مورد نقش فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا در پیامدهای بانکی خریداران جفت یورو را به چالش می کشد.
  • ترس از نکول ایالات متحده، اضطراب پیش از FOMC نیز به عنوان بررسی های اضافی برای خریداران عمل می کند.
  • تغییر استخدام ADP ایالات متحده، خدمات ISM PMI می تواند معامله گران EUR/USD را سرگرم کند. سرنخ‌هایی برای محور سیاست فدرال رزرو مشاهده می‌شود.

یورو/دلار آمریکا به دلیل آماده شدن برای اعلامیه های سیاست پولی کلیدی کمیته بازار باز فدرال (FOMC) در اوایل روز چهارشنبه، تجلیل از ضعف گسترده دلار آمریکا است، و قیمت پیشنهادها را برای به روز کردن بالاترین قیمت روزانه نزدیک به 1.1025 در زمان مطبوعات افزایش می دهد.

جفت یورو با وجود داده‌های تورم مختلط منطقه یورو و به‌روزرسانی‌های بانک مرکزی اروپا (ECB) بهبود قبلی را از خط حمایت کوتاه‌مدت تمدید کرد. دلیل آن را می توان به آمارهای غیر قابل توجه ایالات متحده و تردیدها در مورد افزایش نرخ بهره فدرال رزرو (فدرال رزرو) مسئول آخرین آشفتگی بانکی مرتبط دانست.

بانک مرکزی اروپا (ECB) در جدیدترین نظرسنجی خود برای وام‌دهی بانکی (BLS) خاطرنشان کرد که خالص 38 درصد از بانک‌های منطقه یورو کاهش تقاضای اعتبار از سوی شرکت‌ها در سه ماهه اول سال را گزارش کرده‌اند که به نوبه خود حاکی از تأثیر منفی است. افزایش نرخ در شرایط اعتباری بلوک.

در همین راستا، هدر بوشی، اقتصاددان ارشد کاخ سفید (WH) و یکی از اعضای شورای مشاوران اقتصادی کاخ سفید، به رویترز گفت که فدرال رزرو به امید کاهش تورم، نرخ بهره را افزایش می دهد. این تأثیر منفی بر بخش بانکی دارد. هدر بوشی، اقتصاددان WH گفت: «چرا باید به آن اضافه کنیم؟

بخوانید:  کاهش دلار، افزایش یوان در PMI چین؛ تورم داغ یورو را افزایش داد نوشته رویترز

با صحبت در مورد داده ها، اولین قرائت تورم منطقه یورو، بر اساس شاخص هماهنگ قیمت های مصرف کننده (HICP)، در ماه آوریل به 7.0 درصد در سال در مقابل 6.9 درصد پیش بینی های بازار و قرائت های قبلی افزایش یافت. با این حال، شاخص تورم ترجیحی بانک مرکزی اروپا، یعنی HICP اصلی، در طول دوره اعلام شده در مقابل 5.7 درصد برآوردهای تحلیلگران و قرائت قبلی، به 5.6 درصد کاهش یافت.

در همین حال، سفارشات کارخانه ایالات متحده برای ماه مارس به 0.9٪ در مقابل 0.8٪ مورد انتظار و -1.1٪ (تجدیدنظر شده) قبلی بهبود یافت. با این حال، فرصت های شغلی US JOLTS برای ماه مذکور از 9.974 میلیون پیش بینی قبلی و 9.775 میلیون پیش بینی بازار به 9.59 میلیون کاهش یافت.

در جاهای دیگر، فروش جدید سهام PacWest Bancorp و Western Alliance Bancorp باعث ترس بانکی در سراسر جهان شد و کف قیمت دلار آمریکا را پایین آورد، به ویژه در میان شرط‌بندی‌های فدرال‌رزرو جنگ‌طلب. علاوه بر این، فشار بر احساسات بازار و به چالش کشیدن گاوهای یورو/دلار آمریکا می تواند تلاش سیاستگذاران ایالات متحده برای جلوگیری از انقضای سقف بدهی باشد که در ژوئن در مقابل انتظارات قبلی از انقضای جولای پیش می آید.

جمهوری‌خواهان ارشد سنای ایالات متحده روز سه‌شنبه از جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا خواستند بسته سقف بدهی حزبشان را بپذیرد یا پیشنهاد متقابل ارائه کند، در حالی که یکی از دموکرات‌های ارشد گفت که سنا ممکن است در هفته آینده تلاش کند تا سقف بدهی را افزایش دهد. رویترز گفت.

در میان این نمایش‌ها، وال استریت در قرمز بسته شد و بازده اوراق قرضه خزانه‌داری ایالات متحده نیز به شدت کاهش یافت، اما تعطیلات در چین و ژاپن حرکت بازار را پس از آن محدود می‌کند. با این کار، S&P 500 Futures زیان اخیر را در حدود 4142 کاهش می دهد، پیشنهادی اندکی در اواخر.

بخوانید:  سهام ایالات متحده در آخرین دقایق معاملاتی سقوط کرد. بازدهی بالاتری دارد

در آینده، معامله گران جفت EUR/USD باید به کاتالیزورهای ریسک و تغییر اشتغال ADP ایالات متحده در ماه آوریل و همچنین PMI خدمات ISM برای ماه مذکور توجه داشته باشند تا جهت گیری های واضح را مشخص کنند. مهمتر از همه، اعلامیه های سیاست پولی فدرال رزرو باید به دقت مورد توجه قرار گیرد، زیرا افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره بانک مرکزی ایالات متحده در حال حاضر ارائه شده است و مذاکرات در مورد چرخش سیاست روی میز است، که به نوبه خود می تواند قیمت یورو را در صورت اثبات درستی، افزایش دهد.

همچنین بخوانید: پیش نمایش نشست FOMC: پاول برای باز نگه داشتن همه درها، شگفتی ها بعد از RBA از جدول خارج نمی شوند

تحلیل فنی

جهش واضح از حمایت 21-DMA، در حدود 1.0970 تا زمان انتشار، و به دنبال آن شکست صعودی خط مقاومت قبلی یک هفته ای، که اکنون حمایت نزدیک به 1.0990 است، خریداران جفت EUR/USD را امیدوار نگه می دارد. اگرچه، خریداران جفت یورو برای حفظ قدرت، نیاز به اعتبارسنجی از خط حمایت قبلی یک ماهه، حداکثر نزدیک به 1.1025 دارند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/eur-usd-bulls-approach-11055-even-as-banking-woes-mixed-inflation-prod-fed-ecb-hawks-202305030306