شرکت های دلاری و ین در حالی که تورم ژاپن بالاتر از هدف BOJ باقی مانده است، نوسان می کند

بیش از سه چهارم اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز انتظار دارند که BOJ سیاست‌های خود از جمله طرح کنترل بازده را ثابت نگه دارد.

توسط آنکور بانرجی

در 0.678 دلار ثابت بود، در حالی که 0.18٪ کاهش یافت و به 0.622 دلار رسید.

در برابر سبدی از ارزها، دلار در 100.75 بود و رشد 0.5 درصدی خود را در یک شبانه روز حفظ کرد. این شاخص در مسیر رشد 1 درصدی در هفته قرار دارد.

آخرین بار به 1.2881 دلار رسید که 0.12 درصد در روز افزایش داشت و قرار بود زنجیره باخت 5 روزه خود را قطع کند. تمرکز سرمایه گذاران روی داده های خرده فروشی بریتانیا برای ژوئن در روز جمعه خواهد بود.

پس از اینکه شاخص اصلی قیمت مصرف کننده در سراسر کشور در ماه ژوئن نسبت به سال قبل 3.3 درصد افزایش یافت که با میانگین پیش بینی بازار مطابقت داشت، در روز 140.10 در هر دلار ثابت بود، اما بالاتر از هدف 2 درصدی بانک مرکزی ژاپن باقی ماند.

این داده ها شانس تجدید نظر بانک مرکزی آمریکا در پیش بینی تورم امسال را در پیش بینی های جدید هفته آینده تقویت می کند.

کارول کنگ، استراتژیست ارزی در بانک مشترک المنافع استرالیا (CBA)، گفت که انتظارات بازار برای تشدید سیاست BOJ در سال گذشته کاهش یافته و جریان یافته است.

کریستین شرمان، اقتصاددان آمریکایی در DWS، گفت: «ما می‌توانیم آخرین افزایش نرخ بهره را در این چرخه ببینیم، اما به نظر می‌رسد که هر گونه چرخشی دور از انتظار باشد. این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می‌کند زیرا به نظر می‌رسد بازارها ممکن است نسبت به اخبار جدید تورم «خوب» کمی بیش از حد خوش‌بین باشند.»

بخوانید:  ANZ دلار نیوزلند را بالاتر از AUD در هفته قرار داد

سنگاپور (رویترز) – روز جمعه ثابت ماند زیرا داده ها به انعطاف پذیری بازار کار ایالات متحده اشاره می کند که می تواند فدرال رزرو را به سمت بالا نگه داشتن نرخ بهره برای مدت طولانی تر سوق دهد، در حالی که پس از تسریع مجدد تورم مصرف کننده اصلی ژاپن در ماه ژوئن، ین متزلزل شد.

کازوئو اوئدا، رئیس BOJ در اوایل این هفته گفت ژاپن هنوز از دستیابی به هدف تورم 2 درصدی بانک فاصله دارد و این گمانه زنی ها مبنی بر اینکه تغییراتی برای کنترل منحنی بازدهی در هفته آینده وجود دارد را از بین برد.

قیمت 0.1 درصد افزایش یافت و به 1.1141 دلار رسید که در روز پنجشنبه 0.6 درصد کاهش داشت. طبق نظرسنجی رویترز، بانک مرکزی اروپا انتظار می رود که بانک مرکزی اروپا در 27 جولای نرخ بهره را 25 واحد افزایش دهد.

در همین حال، داده‌های یک شبه نشان داد که تعداد آمریکایی‌هایی که درخواست‌های جدید برای دریافت مزایای بیکاری را ارائه کرده‌اند، به طور غیرمنتظره‌ای در هفته گذشته کاهش یافت و به پایین‌ترین سطح در دو ماه گذشته در بحبوحه تنگنای مداوم بازار کار رسید.

پس از اینکه بانک مرکزی راهنمایی بسیار قوی تر از حد انتظار را تعیین کرد، در برابر دلار تقویت شد و آخرین بار به 7.1693 در هر دلار رسید.

بازارها انتظار دارند هفته آینده فدرال رزرو 25 واحد افزایش یابد و احتمال ادامه افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی ایالات متحده پس از انتشار داده ها افزایش یافت.

جلسات بانک مرکزی اروپا، ژاپن و ایالات متحده در هفته آینده برگزار می شود و سرمایه گذاران داده ها را تجزیه و تحلیل می کنند تا مسیرهای سیاست پولی را که احتمالاً ترسیم خواهند کرد بهتر ارزیابی کنند.

بخوانید:  دوره کوتاه قدرت در حال حاضر، استهلاک تدریجی در اواخر امسال - ولز فارگو

ین در این هفته حدود 1 درصد در برابر دلار کاهش یافته است و در مسیری است که روند دو هفته ای خود را پشت سر می گذارد.


© رویترز. عکس فایل: اسکناس‌های ین ژاپن و دلار آمریکا در این تصویر دیده می‌شوند که در 10 مارس 2023 گرفته شده است. رویترز/دادو روویک/تصویر

کنگ گفت: «دریچه برای BOJ برای تشدید سیاست در حال باریک شدن است.


منبع: https://www.investing.com/news/economy/dollar-firms-yen-steady-after-japan-inflation-holds-above-boj-target-3130426