شرکت دلاری به عنوان نرخ های ایالات متحده برای مدت طولانی تر افزایش یافته است. لیر اسلاید توسط رویترز

دلار کانادا در بحبوحه افزایش بیش از یک درصدی قیمت نفت خام پس از اعلام بزرگترین کاهش تولید خود در سال های اخیر توسط عربستان سعودی، قدرت خود را در برابر همتای آمریکایی خود حفظ کرد. پس از اینکه روز جمعه به پایین‌ترین سطح دو هفته‌ای خود یعنی 1.3408 دلار کانادا رسید، ارزش دلار در 1.3436 دلار کانادا ثابت بود.

با این حال، این شرط‌بندی‌ها به سادگی به ماه جولای منتقل شدند و معامله‌گران در اواخر سال، شرط‌های کاهش نرخ را کاهش دادند.

این اولین واکنش سخت به انتصاب شیمشک – که اعتماد بازار را در دوره های وزیر دارایی و معاون نخست وزیر بین سال های 2009 تا 2018 به دست آورد – است که نشان می دهد دولت تازه منتخب اردوغان در حال دور شدن از کاهش غیرمتعارف نرخ بهره است. تورم بالا که ارز را کمتر کرده بود.


منبع: https://www.investing.com/news/economy/dollar-edges-up-as-us-rates-seen-higher-for-longer-3097713

یورو با کاهش 0.08 درصدی به 1.06995 دلار رسید که افت 0.51 درصدی جلسه قبل را افزایش داد.

دلار همچنان صعودی است.


© رویترز. عکس فایل: اسکناس های دلار آمریکا در این تصویر دیده می شود که در 10 مارس 2023 گرفته شده است. رویترز/دادو روویک/تصویر/عکس فایل

در همین حال، لیر ترکیه با وجود انتصاب مهمت شیمشک به عنوان وزیر دارایی، به کاهش بیش از یک درصدی از زمان انتخاب مجدد رئیس جمهور طیب اردوغان ادامه داد.

توکیو (رویترز) – پس از گزارش قوی مشاغل ایالات متحده که معامله گران را ترغیب کرد تا برای مدت طولانی تری با نرخ های بهره بالاتر قیمت گذاری کنند، دلار در برابر همتایان اصلی در معاملات آسیایی تقویت شد.

بخوانید:  علیرغم بازگشت، وسعت گسترش خدمات هنوز کند شده است - Wells Fargo

دلار استرالیا پس از گزارشی نشان داد که فعالیت خدمات در شریک تجاری کلیدی چین افزایش یافته است، ضررهای اولیه را از بین برد. یوان نیز در ابتدا افزایش یافت، اما پس از آن به پایین ترین سطح شش ماهه خود بازگشت.

این شاخص در 0.6606 دلار ثابت بود، که با کمک شواهد جدید از بهبود چین از همه‌گیری، از ضررهای اولیه تا 0.25 درصد بهبود یافت. شاخص مدیران خرید خدمات بخش خصوصی Caixin/S&P Global (PMI) از 56.4 در آوریل به 57.1 در ماه مه افزایش یافت – برخلاف PMI رسمی منتشر شده در هفته گذشته که سرعت رشد کمتری را نشان داد.

لیر ترکیه به 21.14 در هر دلار سقوط کرد و به رکورد 21.80 در هفته گذشته نزدیک شد.

در حالی که بازدهی خزانه داری 10 ساله ایالات متحده بیش از 3 واحد پایه افزایش یافت و در توکیو به 3.727 درصد رسید، واحد پول ایالات متحده با 0.04 درصد افزایش به 140.01 ین رسید. دلار در روز جمعه 0.84 درصد در برابر ین افزایش یافت.

یوآن که پس از این داده ها به سمت افزایش حرکت کرده بود، با نزدیک شدن به صبح اروپا دوباره تضعیف شد. دلار آمریکا در معاملات فراساحلی 0.17 درصد تقویت شد و به 7.1202 یوان رسید و از روز پنجشنبه به بالاترین سطح شش ماهه خود در 7.1404 بازگشت.

ابزار FedWatch گروه CME (NASDAQ:) نشان می دهد که معامله گران نرخ بهره شانس 1 به 4 را برای افزایش در هفته آینده تعیین می کنند، در حالی که یک هفته قبل 2 به 3 شانس داشتند. برای ماه ژوئیه، بازارها شانس 70 درصدی را برای نرخ ها حداقل یک چهارم بالاتر از نرخ فعلی در نظر می گیرند.

بخوانید:  AUD/USD پس از FOMC & Powell به بالاترین سطح 8 ماهه رسید. بارهای دیگر از بادهای دنباله دار نیز.

پس از آن که داده های روز جمعه نشان داد حقوق و دستمزد در بخش دولتی و خصوصی در ماه مه 339000 افزایش یافته است، که بسیار بیشتر از میانگین پیش بینی 190000 توسط اقتصاددانان مورد نظرسنجی رویترز است، از بازدهی بالاتر خزانه داری حمایت کرد.

نوشته کوین باکلند

ناکا ماتسوزاوا، استراتژیست ارشد Nomura Securities در توکیو می گوید: «احساس بازار این است که اگر از ژوئن بگذرند و بازار سهام به رشد خود ادامه دهد، ممکن است فدرال رزرو مجبور شود چندین بار افزایش یابد، نه فقط یک بار.

در حالی که رشد مشاغل در ایالات متحده در ماه می بسیار قوی تر از حد انتظار بود، فشار دستمزدها کاهش یافت و نرخ بیکاری از پایین ترین سطح 53 سال گذشته خود رسید، که به طور بالقوه به فدرال رزرو فرصت می دهد تا کمپین افزایش نرخ خود را در نشست آتی 13 تا 14 ژوئن متوقف کند. برخی از مقامات هفته گذشته ترجیح داده بودند این کار را انجام دهند.