شرکت‌های پوند پس از داده‌های تورم بریتانیا، دلار در جاهای دیگر قوی‌تر شده توسط رویترز

انتظارات برای نرخ‌های رسمی بالاتر در یک بازار نسبت به سایر نقاط، معمولاً بازار پول و بازده اوراق قرضه دولتی را بالاتر می‌برد و در عین حال پول نقد را به کشور جذب می‌کند.

در مقابل، رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا، در مصاحبه ای با CNBC گفت که انتظار دارد تنها یک چهارم امتیاز دیگر افزایش یابد و پس از آن یک مکث طولانی مدت ادامه یابد.

پوند نیز در برابر یورو کمی تقویت شد و واحد پول رایج با 0.3 درصد کاهش به 88.03 پنس رسید.

بریتانیا اکنون بالاترین نرخ تورم مصرف کننده در اروپای غربی را دارد.

لندن/ توکیو (رویترز) – داده‌هایی که نشان می‌دهد تورم بریتانیا در ماه مارس بالای 10 درصد باقی مانده است، به این معناست که پوند در برابر دلار افزایش یافته است در حالی که سایر ارزها کاهش یافته‌اند، که پشتوانه آن افزایش بازدهی آمریکا بوده است.

ری آتریل، رئیس بخش خارجی گفت: «بازار تقریباً به افزایش 25 واحدی در ثانیه در نشست ماه مه (فدرال رزرو) تسلیم شده است، بنابراین این کاهش بیشتر انتظارات در مورد کاهش نرخ در سال جاری است که باعث نوسانات بازار اوراق قرضه ایالات متحده شده است. استراتژیست ارز در بانک ملی استرالیا (OTC:).

توسط آلون جان و کوین باکلند

در بازارهای گسترده تر، که ارزش دلار را در برابر شش همتای اصلی ارزیابی می کند، پس از چند روز متلاطم با 0.22 درصد افزایش به 101.94 رسید. در روز جمعه، این شاخص به 100.78 به پایین ترین سطح یک ساله خود رسید.

این نوسانات در بازار اوراق قرضه است که دلار را هدایت می کند، نه برعکس.»

بخوانید:  تورم PCE هنوز آنقدر داغ است که افزایش نرخ بهره را در ماه می تضمین کند - Wells Fargo

با این حال، وی افزود: با توجه به اینکه انتظار می رود فدرال رزرو در ماه مه افزایش یابد و بانک مرکزی اروپا در ماه های آینده افزایش بیشتری داشته باشد، انگیزه مثبت این داده ها برای پوند احتمالا مهار خواهد شد.

جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس در مصاحبه ای به رویترز گفت که او به سمت 75 واحد در ثانیه انقباض بیشتر تمایل دارد، در مقابل اجماع بازار برای افزایش 25 واحدی دیگر در ماه آینده و پس از آن احتمال کاهش دو چهارم واحدی در اواخر امسال. .

درک هالپنی، رئیس بخش تحقیقات بازارهای جهانی EMEA در MUFG در یادداشتی گفت: «این واقعیت، همراه با داده‌های رشد دستمزد قوی‌تر از حد انتظار دیروز، دلایل قانع‌کننده‌ای را برای BoE فراهم می‌کند که اکنون در نشست بعدی در 11 مه 25 واحد در ثانیه افزایش یابد. به مشتریان

این جفت به دنبال بازدهی ایالات متحده است و بازدهی خزانه داری دو ساله ایالات متحده که به شدت به انتظارات فدرال رزرو حساس است، در بالاترین سطح یک ماهه 4.261 درصد قرار دارد.

یورو با 0.12 درصد کاهش به 1.09605 دلار رسید، همچنان که بالاترین سطح 14 ماهه هفته گذشته بود و فرانک سوئیس با کاهش به 0.8975 در هر دلار رسید.


منبع: https://www.investing.com/news/economy/dollar-regains-footing-amid-higher-yields-as-fed-outlook-weighed-3058714


© رویترز. عکس فایل: اسکناس های دلار آمریکا در این تصویر نشان داده شده است که در 14 فوریه 2022 گرفته شده است. رویترز/دادو روویک/تصویر/عکس فایل

در میان ارزهای اصلی، بیشترین افزایش ارزش دلار در برابر ین ژاپن بود که با 0.53 درصد افزایش به 134.8 رسید که از 0.29 درصد عقب نشینی در روز سه شنبه بهبود یافت.

بخوانید:  دلار در حالت تدافعی به دلیل ترس از افول بانکی؛ کاهش ین توسط رویترز

استرلینگ آخرین بار با 0.25 درصد افزایش به 1.2454 دلار رسید و به بالاترین سطح 10 ماهه هفته گذشته بازگشت، پس از آن که داده ها نشان داد تورم قیمت مصرف کننده بریتانیا در ماه مارس کمتر از حد انتظار کاهش یافته و از 10.4 در فوریه به 10.1 درصد رسیده است.