شرکت‌های روبل روسیه در آستانه سه حراج اوراق قرضه OFZ توسط رویترز

روسیه پس از یک وقفه چند ماهه، در هفته های اخیر استقراض داخلی خود را به شدت افزایش داده است. وزارت دارایی در مزایده های هفته گذشته رکورد حجم بدهی های دولتی را در یک روز فروخت و بار دیگر سه اوراق را در حراجی های اواخر روز چهارشنبه عرضه خواهد کرد.

شاخص RTS بر اساس دلار با 0.6 درصد کاهش به 1136.1 واحد رسید. شاخص MOEX روسیه مبتنی بر روبل با 0.7 درصد کاهش به 2181.2 واحد رسید.


منبع: https://www.investing.com/news/stock-market-news/russian-rouble-firms-ahead-of-three-ofz-bond-auctions-2950490

مسکو (رویترز) – روبل روسیه روز چهارشنبه در آستانه سه حراج اوراق خزانه OFZ توسط وزارت دارایی تقویت شد، زیرا بازار منتظر اطلاعاتی در مورد سقف قیمت صادرات نفت روسیه بود.

شاخص سهام روسیه پایین تر بود.

معامله گران منتظر اعلام سقف قیمتی گروه هفت کشور برای صادرات نفت روسیه هستند که قرار است در 5 دسامبر به عنوان بخشی از تحریم ها برای مجازات مسکو به دلیل اقداماتش در اوکراین اجرا شود.

در ساعت 0802 به وقت گرینویچ، روبل 0.3 درصد در برابر دلار در 60.48 تقویت شد و 0.1 درصد از دست داد تا در 62.37 در برابر یورو معامله شود. در برابر یوان 0.3% تقویت شده بود و به 8.45 رسید.

یک معیار جهانی برای صادرات اصلی روسیه، با 0.9 درصد افزایش به 89.1 دلار در هر بشکه رسید.


© رویترز. عکس فایل: اسکناس های 100 روبلی جدید روسیه در کارخانه چاپ گوزنک در مسکو، روسیه در 6 ژوئیه 2022 مشاهده می شوند. خبرگزاری مسکو/ جزوه از طریق رویترز

بانک سرمایه گذاری سینارا در یادداشتی اعلام کرد که ابهام پیرامون صادرات نفت روسیه بر بخش نفت و گاز در بازارهای سهام روسیه تاثیر گذاشته است، اما اعلام سقف قیمت امروز باید شفافیت ایجاد کند.