شانگهای جلوتر از داده های کلیدی چین اوج می گیرد، نفت از سر گرفته می شود

در زمان انتشار، Nikkei225 ژاپن 0.68٪ افت کرد، ChinaA50 0.90 جهش کرد، Hang Seng 0.92٪ صعود کرد و Nifty50 0.74٪ افزایش یافت.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/asian-stock-market-shanghai-soars-ahead-of-key-chinese-data-oil-resumes-upside-202305080508

گزارش غیر قابل توجه NFP ایالات متحده این بیان را تقویت کرده است که فدرال رزرو (فدرال رزرو) سیاست نرخ بهره را در جلسه سیاست پولی ژوئن خود ثابت نگه می دارد.

بازارها در حوزه آسیایی عملکرد متفاوتی از خود نشان می دهند زیرا Nikkei 225 با فروختن روبرو شده است در حالی که سهام چینی در آستانه رویدادهای اقتصادی مربوطه به سرعت بالا می روند. معاملات آتی S&P500 در نشست آسیایی در بحبوحه عدم اطمینان در مورد دیدار جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده با جمهوری خواهان برای مسائل سقف بدهی ایالات متحده، زیان هایی را نشان می دهد. با این حال، سهام ایالات متحده در روز جمعه پس از انتشار یک افزایش اندک در داده های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) در هفتمین ابر قرار گرفتند.

سهام ژاپن علیرغم جو خوش بینانه بازار با فشار فروش مواجه شده اند. در بحبوحه انتشار صورتجلسه بانک مرکزی ژاپن (BoJ) در نشست سیاست پولی آوریل، Nikkei 225 نتوانست همراه با قدرت بیشتر حرکت کند. اعضای BoJ از ادامه سیاست تسهیل برای دستیابی به تورم ثابت حمایت کردند. در حین بحث در مورد خروج از سیاست فوق العاده، اعضای BoJ اعلام کردند که بانک مرکزی باید وزن ریسک مرتبط با موضع تغییر سیاست را قبل از بررسی در نظر بگیرد.

در همین حال، سهام چین در برابر داده های تراز تجاری و شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) قدرت نشان می دهند. انتظار می رود صادرات سالانه کاهش یابد زیرا کشورهای غربی از سیاست چین+1 حمایت می کنند. فایننشال تایمز گزارش داد که اتحادیه اروپا در حال برنامه ریزی برای تحریم شرکت های چینی به دلیل حمایت از جنگ روسیه علیه اوکراین است

بخوانید:  گاوها از 0.6825-20 مانع عقب نشینی می کنند

در جبهه نفت، قیمت نفت چشم به صعودی تازه به بالاتر از مقاومت فوری 71.80 دلاری دارد که امیدوار است فدرال رزرو (فدرال رزرو) نیز طلسم تشدید سیاست های خود را متوقف کند تا از آسیب بیشتر به چشم انداز اقتصادی ایالات متحده جلوگیری کند.


اشتراک گذاری:

  • شاخص های آسیایی به دلیل رویدادهای مربوطه عملکرد متفاوتی از خود نشان می دهند.
  • سهام ژاپن پس از انتشار دقایقی بد BoJ با فشار فروش مواجه شده اند.
  • سهام چین در برابر داده های تراز تجاری و تورم قدرت خود را نشان می دهد.