شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده، سهام NVDA را بیش از 6 درصد افزایش داد

سهام انویدیا از 13 اکتبر روند صعودی خود را طی کرده است. اکنون تنها منطقه مقاومت اصلی که در راه آن ایستاده است، منطقه 190 تا 192 دلاری است که در برابر تجمعات NVDA در ژوئن و آگوست عقب نشینی کرد. بسته شدن در نمودار روزانه بالا در اینجا گاوها را خوشحال می کند. به احتمال زیاد آنها اعتماد لازم را برای شلیک به منطقه اصلی بعدی مقاومت در 225 دلار از ماه آوریل افزایش خواهند داد. انتظار می رود میانگین متحرک 21 روزه، که در حال حاضر 164.37 دلار است، در صورت عقب نشینی، پشتیبانی ارائه دهد.

مالیک نوشت: “ما معتقدیم که پیچیدگی مدل زبان GPT-3 با پارامترهای 175B یا 100 برابر بزرگتر از مدل قبلی GPT-2 پیشرفت قابل توجهی در مکالمه/تکمیل متن زبان طبیعی ایجاد می کند و می تواند به بسیاری از برنامه ها از جمله جستجو کمک کند.” مشتریان می‌پرسند که آیا ChatGPT می‌تواند به زودی با موتور جستجوی Google Alphabet (GOOGL) مسابقه تسلیحاتی راه‌اندازی کند.

تحلیلگر Atif Malik در Citi روز سه‌شنبه یادداشتی را منتشر کرد که در آن با صدای بلند فکر می‌کرد که آیا این همه هیجان در مورد ربات هوش مصنوعی ChatGPT تازه منتشر شده می‌تواند موجی از سرمایه‌گذاری بر روی تراشه‌های تخصصی هوش مصنوعی ساخته شده توسط Nvidia ایجاد کند. چت ربات هوش مصنوعی، که تنها دو هفته پیش توسط OpenAI منتشر شد، در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفته است زیرا مردم متوجه می شوند که می تواند تقریباً هر کاری را انجام دهد. در زیر یکی از کاربران از ChatGPT خواسته تا آهنگی در مورد ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا به سبک باب دیلن بنویسد.

بخوانید:  کورودا، رئیس بانک مرکزی ژاپن می‌گوید این بانک یک سیاست مؤثر و پایدار را اعمال کرده است

با کاهش نرخ تورم CPI، انویدیا یکی از سهام‌های برتری است که از احتمال کاهش نرخ پایانی فدرال رزرو و ایجاد نمودار نقطه‌ای شادتر در نشست کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در روز چهارشنبه سود می‌برد. در حال حاضر بازارها انتظار دارند که افزایش 75 واحد پایه در چهار جلسه گذشته با افزایش 50 واحدی در این ماه متوقف شود. از زمانی که در ژوئن به 9.1 درصد رسید، تورم کل برای پنج ماه متوالی کاهش یافته است.

انویدیا به تازگی پردازنده گرافیکی Tensor Core H100 “Hopper” را منتشر کرده است که می تواند به طور خاص در هوش مصنوعی های مدل زبان طبیعی مانند ChatGPT استفاده شود. با این حال، دولت ایالات متحده انویدیا را از ارسال محصول H100 و سایر تراشه های پیشرفته هوش مصنوعی به چین در پاییز امسال منع کرد. هرچند نه چندان سریع!

نمودار روزانه سهام NVDA

قبل از رکود در سال 2022، انویدیا به طور منظم رشد درآمد سالانه خود را بیش از 50٪ گزارش می کرد. این برای شرکتی به بزرگی و بالغی مانند انویدیا بسیار چشمگیر بود و قیمت سهام آن بر اساس تصور بازار از سود آتی افزایش یافت. از آنجایی که این سودها با نرخ های بهره تنزیل می شوند، معمولاً اوراق قرضه خزانه داری 10 ساله ایالات متحده، نرخ های بهره بالاتر فدرال رزرو در سال جاری ارزش این سودهای آتی و در نتیجه قیمت سهام NVDA را کاهش داده است.

عنوان تورم CPI سالانه با رنگ زرد مشخص شده است

چین اکنون این ممنوعیت را در سازمان تجارت جهانی (WTO) به چالش می کشد. اگر چین در این نبرد پیروز شود، خبر خوبی برای سهامداران انویدیا خواهد بود. اول اینکه انویدیا می تواند میلیاردها دلار از این تراشه ها را به دومین اقتصاد بزرگ جهان بفروشد. ثانیاً، ممکن است چین را از هزینه‌هایی که رویترز گزارش می‌دهد 143 میلیارد دلار به صنعت نیمه‌رساناهای داخلی این کشور خرج نکند، باز دارد. این حدود سه برابر قانون چیپس دولت بایدن است.

پیش بینی سهام انویدیا

انویدیا همچنین بار سنگین کاهش چشم انداز استخراج ارزهای دیجیتال را متحمل شده است که از پردازنده های گرافیکی انویدیا به عنوان عنصر اصلی در عملیات عظیم خود استفاده می کردند. علاوه بر این، کمبود نیمه هادی ها در سال 2021 جای خود را به انباشت موجودی نیمه هادی ها در سال 2022 داده است. با این حال، احتمال وجود نور در انتهای این تونل نرخ بهره برای تزریق ارواح حیوانی به گاوها کافی است.

بخوانید:  پتانسیل افزایش ارزش یورو در نیمه دوم سال - NBF

اخبار سهام NVDA: ChatGPT خوش‌بینی هوش مصنوعی، چالش‌های چین ممنوعیت صادرات تراشه ایالات متحده را فراهم می‌کند

Nvidia (NVDA) پس از اینکه داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) ایالات متحده نشان داد که تورم سریع‌تر از آنچه تصور می‌شد کاهش می‌یابد، سهام در پیش‌بازار سه‌شنبه بیش از ۶ درصد جهش کرد. اجماع وال استریت انتظار داشت که CPI نوامبر به 7.3 درصد سالانه برسد. در عوض، 7.1٪ نشان داد. این خبر خوشایند باعث شده است که معاملات آتی S&P 500، NASDAQ و Dow همگی بیش از 0.7 درصد رشد کنند، زیرا این نشانه دیگری به نفع فدرال رزرو (فدرال رزرو) است که زودتر به زودی به افزایش نرخ بهره پایان می دهد.

اخبار سهام انویدیا: CPI برای افزایش همه قایق ها

نمودار سهام 1 روزه انویدیا


منبع: https://www.fxstreet.com/news/nvidia-stock-forecast-cpi-release-sends-nvda-shares-up-more-than-6-202212131527

  • شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده در ماه نوامبر برای پنجمین کاهش متوالی به 7.1 درصد رسید.
  • سهام NVDA با توجه به اخبار پیش از بازار روز سه شنبه 6.5 درصد افزایش یافت.
  • سیتی فکر می‌کند که انویدیا ممکن است پس از ChatGPT، برترین سرمایه‌گذاری در زمینه هوش مصنوعی باشد.
  • جهش 0.7 درصدی معاملات آتی NASDAQ، S&P 500، Dow Jones