شاخص دلار آمریکا رشدهای اخیر را به بالای 110.00 قبل از تورم ایالات متحده کاهش داد

اگرچه همگرایی 21 و 50 DMA، DXY را نزدیک به 110.30-40 محدود می کند، خرس ها برای به دست گرفتن کنترل مجدد باید حمایت 100-DMA 109.36 را فتح کنند. گفتنی است، MACD و RSI هر دو اخیراً طرفدار حرکت کندتر به سمت جنوب هستند.

لازم به ذکر است که آمار اخیر منتشر شده در ایالات متحده نیز در میان ترس از افزایش کندتر نرخ بهره در ماه دسامبر، گاوهای DXY را تحت تاثیر قرار نداده است.

با توجه به پیش‌بینی‌های نزولی برای CPI ایالات متحده که انتظار می‌رفت 8.0% در سال در مقابل 8.2% قبل باشد، و همچنین نگرانی‌های اخیر در مورد حرکت بعدی فدرال رزرو، DXY ممکن است شاهد کاهش بیشتر در صورت کاهش اعداد تورم باشد.

تحلیل فنی


منبع: https://www.fxstreet.com/news/us-dollar-index-pares-recent-gains-above-11000-ahead-of-us-inflation-202211100015

در همین راستا، توماس بارکین، رئیس فدرال رزرو ریچموند نیز اشاره کرد که مبارزه فدرال رزرو با تورم ممکن است منجر به رکود در اقتصاد ایالات متحده شود، اما این خطری است که فدرال رزرو باید آن را بپذیرد.

شاخص دلار آمریکا (DXY) پیشنهادهایی برای معکوس کردن جهش اصلاحی روز قبل از پایین ترین سطوح در هفت هفته گذشته دارد، زیرا معامله گران منتظر آمار تورم ایالات متحده در روز پنجشنبه هستند. علاوه بر اضطراب قبل از شاخص قیمت مصرف کننده (CPI)، نظرات منفی مقامات فدرال رزرو ایالات متحده (Fed) نیز بر DXY نزدیک به 110.30 تا زمان مطبوعات تاثیر می گذارد.

  • شاخص دلار آمریکا کاهش یافت و به پایین‌ترین حد خود در هفت هفته گذشته رسید و بزرگترین جهش روزانه در یک هفته را تثبیت کرد.
  • بازدهی نزولی، اضطراب پیش از داده به خریداران اجازه می‌دهد تا کنترل‌ها را رها کنند، Fedspeak مختلط به حرکت عقب‌نشینی قدرت می‌افزاید.
  • ترس های ناشی از چین و انتخابات میان دوره ای آمریکا خریداران را امیدوار می کند.
  • چاپ قوی CPI ایالات متحده برای ماه اکتبر برای دفاع از گاوها لازم بود.

علاوه بر این، سرفصل‌های متفاوت پیرامون روسیه نیز سعی کردند روحیه ریسک‌پذیری را مهار کنند، اما نتوانستند توجه زیادی را به خود جلب کنند. به نظر می رسد روسیه از تنها پایتخت منطقه ای اوکراین که تصرف شده است، یعنی خرسون، عقب نشینی می کند، در حالی که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور کمتر احتمال دارد در نشست آتی G-20 در بالی که از 15 نوامبر آغاز می شود، شرکت کند.

در حالی که حال و هوا را به تصویر می‌کشید، سهام پس از غیبت سه روزه به رنگ قرمز بازگشتند در حالی که بازدهی خزانه‌داری ایالات متحده نیز در رکود باقی ماند. گفته می‌شود، S&P 500 Futures برای یافتن مسیرهای روشن در زمان انتشار تلاش می‌کند.

از طرف دیگر، به نظر می‌رسد ریسک‌گریزی مرتبط با چین و به‌روزرسانی‌های اخیر از انتخابات میان‌دوره‌ای ایالات متحده، از گاوهای DXY قبل از اعداد کلیدی تورم ایالات متحده در ماه اکتبر دفاع می‌کنند. روز چهارشنبه، چین بزرگترین جهش روزانه در تعداد کووید را در شش ماه گذشته ثبت کرد و همچنین قرنطینه جدیدی را در یکی دیگر از مناطق گوانگژو اعلام کرد. از سوی دیگر، کشمکش بین دموکرات ها و جمهوری خواهان ترس از بن بست دولت را افزایش می دهد.

گفتنی است، جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک (فدرال رزرو) در متن سخنرانی که برای حضار در زوریخ ایراد خواهد شد، نظراتی را در مورد انتظارات تورمی بیان کرد. این سیاستگذار اظهار داشت: انتظارات نسبتاً پایدار تورمی بلندمدت خبر خوبی است.