شاخص دلار آمریکا به بالاترین سطح ماهانه نزدیک به 107.70 بر اساس نگرانی های اقتصادی فدرال رزرو آمریکا رسید

جوکو ویدودو، رئیس جمهور اندونزی در مصاحبه ای گفت، اخیراً بلومبرگ این خبر را منتشر کرده است که شی جین پینگ، رئیس جمهور چین و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، قصد دارند در نشست گروه 20 که اواخر امسال در بالی برگزار می شود، شرکت کنند. در این خبر همچنین اشاره شد که این اولین بار بود که رهبر چهارمین کشور پرجمعیت جهان تایید کرد که هر دوی آنها قصد دارند در نشست نوامبر شرکت کنند. این خبر بر اضطراب و ترس بازار از درام بیشتر می افزاید، که به نوبه خود به پرواز به سمت ایمنی کمک کرد و به DXY کمک کرد تا بالاترین قیمت ماهانه را پس از انتشار به روز کند.

به دنبال داده های خوش بینانه، مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو، اشاره کرد که (فدرال رزرو) به افزایش نرخ ها برای “اندازه مناسب” ادامه خواهد داد. این سیاستگذار اضافه کرد که 50 واحد یا افزایش 75 واحد پایه مناسب خواهد بود در حالی که نشانه حرکت برای تصمیم گیری نرخ ماه سپتامبر است. با این حال، نیل کشکاری، فدرال رزرو مینیاپولیس اشاره کرد که به گفته رویترز، او معتقد نیست که این شهرستان در حال حاضر در رکود اقتصادی است. علاوه بر این، جیمز بولارد، رئیس کل فدرال رزرو سنت لوئیس، شاهین تمام دوران، گفت که به سمت افزایش ۷۵ واحدی در ثانیه دیگر در ماه سپتامبر تمایل دارد. رویترز می‌گوید: «تعداد قراردادهای آتی مرتبط با نرخ سیاست فدرال رزرو به سرمایه‌گذاران پیشنهاد می‌دهد که تا مارس سال آینده این نرخ به محدوده 3.50 تا 3.75 درصد افزایش یابد، اما چند ماه بعد شروع به کاهش کرد.» با این حال، محدوده فعلی نرخ‌های معیار فدرال رزرو بین 2.25 تا 2.50 درصد است.

بخوانید:  دلار نزدیک به بالاترین سطح دو ماهه معامله می شود. افزایش انتظارات فدرال رزرو توسط Investing.com

بسته شدن روزانه فراتر از مقاومت افقی پنج هفته ای، که اکنون در حدود 107.48-43 حمایت می شود، به نفع گاوهای شاخص دلار آمریکا برای رسیدن به بالاترین سطح سالانه نزدیک به 109.30 است.

در جاهای دیگر، گلدمن ساکس و نومورا هر دو پیش‌بینی رشد کشور اژدها را پس از مشاهده آخرین جهش در اعداد کووید کاهش دادند. همچنین تردیدها در مورد ظرفیت بانک خلق چین (PBOC) برای مهار مشکلات رکودی، تأثیر منفی بر اقتصاد چین دارد. علاوه بر این، اظهارنظرهای دفتر نماینده تجاری ایالات متحده مبنی بر اینکه “اوایل پاییز امسال، ایالات متحده و تایوان مذاکرات رسمی در مورد یک ابتکار تجاری را آغاز خواهند کرد”، به نظر می رسد که نگرانی ها از کشمکش ایالات متحده و چین را تجدید می کند و همچنین روحیه را متزلزل می کند.

شاخص دلار آمریکا (DXY) روز جمعه با وضعیت محکم‌تری آغاز می‌شود، زیرا بالاترین قیمت ماهانه را در حدود 107.60 تازه می‌کند و برای سومین روز متوالی افزایش می‌یابد، در میان عجله به سمت ایمنی ریسک. همچنین اخیراً داده‌های محکم‌تر ایالات متحده و اظهارنظرهای جنگ‌طلبانه سیاست‌گذاران فدرال رزرو، طرفداران گاوهای DXY بودند. علاوه بر این، نگرانی‌های اقتصادی در مورد اروپا و چین، و همچنین صحبت‌ها در مورد نشست بعدی رهبران گروه بیست (G20) اقتصادهای کلیدی، نیز پشتوانه تقاضای دلار است.

در میان این نمایش‌ها، وال استریت بسته شد و فشار نزولی بر S&P 500 Futures وارد کرد، در حالی که بازدهی خزانه‌داری 10 ساله ایالات متحده عقب‌نشینی روز قبل را از بالاترین سطح ماهانه به 2.891% در زمان انتشار معکوس کرد.

بخوانید:  حراج اسکناس دو ساله ایالات متحده از 4.505 درصد قبلی به 4.373 درصد کاهش یافت.

وزارت دارایی آلمان در گزارش ماهانه آگوست خود به نقل از رویترز گفت: چشم انداز اقتصادی آلمان، بزرگترین اقتصاد اروپا، به دلیل افزایش قیمت انرژی و اختلال در زنجیره تامین، تاریک است.

در صفحه دیگری، نظرسنجی تولیدی فدرال رزرو فیلادلفیا به 6.2 برای آگوست در مقابل 5- پیش بینی شده و 12.3- قبل افزایش یافت، در حالی که مطالبات اولیه بیکاری هفتگی به 250 هزار کاهش یافت، زیر 265 هزار مورد اجماع بازار و 252 هزار مورد تجدید نظر قبلی.

  • با حمله خریداران به بالاترین سطح یک ماهه، شاخص دلار آمریکا روند صعودی سه روزه را نشان می دهد.
  • داده های ایالات متحده، Fedspeak خریداران دلار را در میان ترس از رکود در جاهای دیگر متقاعد می کند.
  • مذاکرات پیرامون G20 بر اضطراب بازار و قدرت دلار آمریکا می افزاید.
  • در بحبوحه شرط‌بندی‌های جنگ‌طلب فدرال‌رزرو، بازدهی دوباره شتاب صعودی به دست می‌آورد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/us-dollar-index-renews-monthly-high-near-10770-on-fed-economic-concerns-202208190034

در ادامه، یک تقویم سبک می‌تواند معامله‌گران را به چالش بکشد، اما کاتالیزورهای ریسک کلیدی است که باید تماشا کرد.

تحلیل تکنیکال