شاخص دلار آمریکا برای سیگنال های اولیه تورم ایالات متحده آماده می شود زیرا وارونگی منحنی بازدهی مشکلات رکود را تازه می کند.

با این حال، باید توجه داشت که تفاوت بین بازده اوراق قرضه 10 ساله و 2 ساله خزانه داری به بیشترین میزان از سال 1980 رسیده است، زیرا اولی 3.66٪ و دومی حدود 4.50٪ بود. همین امر نشان دهنده ترس از رکود در بازار بود و باعث افزایش ارزش دلار شد.

شاخص دلار آمریکا (DXY) قیمت‌ها را افزایش می‌دهد تا آخرین بهبودی را از پایین‌ترین قیمت هفتگی، قیمت ملایم نزدیک به 103.25 در اوایل روز جمعه افزایش دهد. با انجام این کار، سنج دلار آمریکا در برابر شش ارز اصلی، نگرانی‌های تازه پیرامون کندی رشد اقتصادی را پیش از انتشار داده‌های کلیدی ایالات متحده تقویت می‌کند. شایان ذکر است که به نظر می رسد اظهارات ضعیف مقامات فدرال رزرو (فدرال رزرو) و داده های ملایم تر ایالات متحده، و همچنین خوش بینی بازار الهام گرفته از چین در منطقه آسیا و اقیانوسیه، خریداران DXY را به چالش می کشد.

با صحبت در مورد داده ها، ادعای بیکاری اولیه هفتگی ایالات متحده به 196 هزار در مقابل 190 هزار مورد انتظار و 183 هزار نفر قبلی افزایش یافت. وزارت کار ایالات متحده (DOL) روز پنجشنبه اعلام کرد: «تعداد پیش پرداخت برای بیکاری بیمه شده فصلی تعدیل شده در هفته منتهی به 28 ژانویه 1،688،000 بود که نسبت به سطح تجدید نظر شده هفته قبل 38،000 افزایش داشت».

در حالی که جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده و جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا ترس از رکود اقتصادی در ایالات متحده را رد کردند، شاخص دلار آمریکا در اوایل پنجشنبه به پایین ترین حد هفتگی خود رسید. بیانیه های توماس بارکین، رئیس فدرال رزرو ریچموند (فدرال رزرو)، مطالبات اولیه بیکاری هفتگی ایالات متحده و داستان چین، قدرت بیشتری به سقوط DXY اضافه کرد. با این حال، وارونگی منحنی بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، ترس از رکود را تجدید کرد و به روحیه محتاطانه پیش از سیگنال های اولیه برای تورم ایالات متحده پیوست، که قرار است هفته آینده منتشر شود تا به افزایش ارزش دلار کمک کند.

بخوانید:  سخنرانان فدرال رزرو برای 14 فوریه 2023 - بارکین، لوگان، هارکر و ویلیمز

روز پنجشنبه، بارکین فدرال رزرو در حالی که پیشنهاد کاهش نرخ بهره را داد، بسیار بدبین به نظر می رسید، زیرا گفت که منطقی است که فدرال رزرو به دلیل تأثیرات تاخیری سیاست، “عمداتر” از اینجا حرکت کند. پیش از این، جروم پاول، رئیس فدرال‌رزرو، در تشویق گزارش شغلی خوش‌بینانه در ایالات متحده تردید داشت و نگرانی‌ها را مبنی بر عدم اقدام تندروانه از سوی بانک مرکزی ایالات متحده افزایش داد.

در جای دیگر، بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، ترس های ناشی از تنش های آمریکا و چین، پس از شلیک بالون چین توسط ایالات متحده، به امید کاهش نرخ بهره توسط بانک خلق چین (PBOC) و شروع مجدد فهرست شرکت های مستقر در چین در فهرست پیوست. مبادلات ایالات متحده در اوایل پنجشنبه به نفع روحیه ریسک پذیری هستند.

در ادامه، خوانش های اولیه اعداد مصرف کننده محور ایالات متحده برای ماه فوریه مانند شاخص احساسات مصرف کننده میشیگان و انتظارات تورم مصرف کننده 5 ساله برای معامله گران DXY بسیار مهم خواهد بود. مهمتر از همه، آماده سازی بازار برای شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) در هفته آینده مهم است. با توجه به پیش بینی های خوش بینانه برای سنجش احساسات مصرف کننده در ایالات متحده، شاخص دلار آمریکا احتمالاً از آخرین بهبودی دفاع می کند.

تحلیل تکنیکال

بازگشت شاخص دلار آمریکا مبهم باقی می‌ماند مگر اینکه شکست موفقیت‌آمیز خط مقاومت با شیب نزولی از اواخر نوامبر 2022، نزدیک به 103.85 تا زمان مطبوعات، فراهم شود.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/us-dollar-index-braces-for-early-signals-of-us-inflation-as-yields-curve-inversion-renew-recession-woes-202302100009


اشتراک گذاری:

بخوانید:  کاهش زیان XAU/USD، با بهبود بازده اوراق قرضه آمریکا به زیر 1650 دلار کاهش یافت

  • شاخص دلار آمریکا جهش هفتگی را در پایین ترین حد خود نگه می دارد و اخیراً به حاشیه رفته است.
  • تفاوت بین بازده اوراق قرضه 10 ساله و دو ساله خزانه داری ایالات متحده به بیشترین میزان از سال 1980 تبدیل شد و باعث ترس از رکود شد.
  • داده های ایالات متحده، مذاکرات فدرال رزرو و خوش بینی مرتبط با چین، گاوهای DXY را پیش از شاخص احساسات مصرف کننده میشیگان ایالات متحده و انتظارات تورمی به چالش می کشند.