سیستم بانکی در هفته گذشته به ثبات رسیده است


اشتراک گذاری:

با این حال، این تحولات ترس و عدم قطعیتی را که می‌تواند همراه با اختلالات مالی باشد را به بسیاری یادآوری کرده است. برای همه حاضران در این اتاق، من مطمئن هستم که تحولات بر اهمیت کار ما در زمینه ثبات مالی تأکید کرد: ادامه بهبود انعطاف‌پذیری یک سیستم مالی که می‌تواند اقتصاد را در شرایط خوب و بد حمایت کند.»


منبع: https://www.fxstreet.com/news/us-treasury-sec-yellen-banking-system-has-stabilized-in-past-few-week-202304211555

ماه گذشته، دولت اقدامات لازم را برای مدیریت قاطع پیامدهای شکست دو موسسه بانکی منطقه ای انجام داد. هدف ما کاهش خطر جدی سرایت و محافظت از سیستم بانکی و اقتصاد گسترده‌تر بود. وضعیت در چند هفته گذشته تثبیت شده است. و سیستم بانکی ما با سرمایه و موقعیت نقدینگی قوی همچنان سالم است. البته ما همچنان هوشیار هستیم و شرایط را از نزدیک زیر نظر داریم.»

جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا روز جمعه گفت که سیستم بانکی ایالات متحده طی چند هفته گذشته به ثبات رسیده است. او افزود که آنها همچنان هوشیار هستند و شرایط را از نزدیک زیر نظر دارند. او در جلسه شورای نظارت بر ثبات مالی صحبت کرد، که در آن دو پیشنهاد رای گیری خواهد شد: چارچوبی برای شناسایی ریسک ثبات مالی، ارزیابی و پاسخ. و یک راهنمای تفسیری در مورد نامگذاری شرکت های مالی غیربانکی.

نقل قول های کلیدی:

بخوانید:  یلن نسبت به بحران قانون اساسی در صورتی که کنگره نتواند سقف بدهی را بررسی کند، هشدار می دهد